Trwa ładowanie...

Urlop w Polsce? Tu nie będziesz się nudził nawet w czasie deszczu

Co robić, gdy podczas urlopu pada deszcz? Można wybrać się na wycieczkę, odkryć nowe miejsca, trochę pozwiedzać. Wakacje to przecież nie tylko błogie lenistwo na plaży i spacery brzegiem morza. Choć również nadmorskie miejscowości w deszczowe dni zapewniają turystom wiele atrakcji. Sprawdź miejsca idealne na niepogodę.

Share
Urlop w Polsce? Tu nie będziesz się nudził nawet w czasie deszczuŹródło: Shutterstock.com
dqtt9iz

Bieszczady

W deszczową porę proponujemy przejażdżkę Kolejką Leśną. To doskonała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Warto wybrać się więc w okolice miejscowości Cisna i udać na przejażdżkę jedną z kilku tras. W Bieszczadach znajdziemy również wiele interesujących muzeów. Polecamy odwiedzić Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych lub Nowosiółkach, Muzeum Młynarstwa i Wsi oraz Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Oczywiście do słynnej solińskiej zapory. Spacer ciemnymi korytarzami poniżej dna Jeziora Solińskiego z pewnością zrobi wrażenie. W Bieszczadach nie brakuje również galerii, w których lokali artyści sprzedają swoje dzieła oraz knajp, gdzie nawet w niepogodę miło spędzimy czas.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Morze

Jeśli zaplanowaliście swój urlop nad morzem, a pogoda nie dopisuje, śpieszymy z pomocą! Dużą atrakcją w nadmorskich miejscowościach są rejsy po morzu. Warto także wybrać się do okolicznych muzeów. Pojazdy militarne, czołgi oraz samoloty zobaczymy w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Obowiązkowym punktem wycieczki jest również Muzeum Ziemi Usteckiej, a także Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. W czasie deszczu zachęcamy do odwiedzenia nadmorskich latarni oraz wpisanego na listę UNESCO zamku w Malborku. Ciekawą atrakcją jest również oceanarium w Gdyni oraz helskie fokarium.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Śląsk

Myślałeś o urlopie na Śląsku? To region bardzo atrakcyjny również w niepogodę. Ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn w Żarkach. Dzieci zwiedzają placówkę po specjalnie wyznaczonej ścieżce, która w doskonały sposób łączy naukę z zabawą. W Bielsku - Białej ciekawą atrakcją dla dzieci jest Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka. Zachęcamy także do odwiedzenia Muzeum Śląskiego oraz Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Oryginalne wyposażenie i meble z przełomu XIX i XX wieku podziwiać możemy w zamku w Pszczynie. Warto zwiedzić również przyległe do tego obiektu Stajnie Książęce. Ponad stuletnie palmy, egzotyczne ptaki, ryby oraz ok. 200 tys. kaktusów znajdziemy z kolei w palmiarni w Gliwicach. Świetną rozrywką jest także Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Mazury

Również na Mazurach podczas deszczu nie będziemy się nudzić. Przepiękne krajobrazy oraz mnóstwo ciekawych miejsc wartych zobaczenia, to gwarancja idealnego urlopu również w niepogodę. W mieście, nazywanym perłą Mazur, czyli w Mikołajkach warto odwiedzić kościół ewangelicko-augsburski i Muzeum Reformacji, kaplicę cmentarną z początku XX w. i neogotycki kościół katolicki Matki Boskiej Różańcowej. Mówiąc o Mazurach trudno nie wspomnieć o Węgorzewie. Znajdziemy tam zamek pokrzyżacki i późnogotycki kościół Św. Piotra i Pawła, a także Muzeum Tradycji Kolejowej. Co warto zobaczyć w Giżycku? Niewątpliwie Twierdzę Boyen oraz wieżę ciśnień, z której tarasu roztacza się niezwykły widok na jezioro Niegocin.

dqtt9iz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqtt9iz
dqtt9iz