Trwa ładowanie...

USA. Zwierzę nosiło na szyi ważącą 16 kg oponę. Żyło tak przez dwa lata

Pracownikom Colorado Parks and Wildlife w USA udało się uwolnić jelenia, który przez dwa lata żył z ważącą 16 kg oponą na szyi. Zwierzęta potrafią cierpieć z powodu wielu innych przedmiotów użytku ludzkiego, jak np. hamaki, oświetlenie czy kosze na pranie.

Share
Zwierzę przez dwa lata żyło z ważącą 16 kg oponą na szyi
Zwierzę przez dwa lata żyło z ważącą 16 kg oponą na szyiŹródło: Adobe Stock, fot: ©PhotoExpertDP - stock.adobe.com
d23zcyx

Jak relacjonują pracownicy Colorado Parks and Wildlife, zwierzę zostało zauważone w sobotni wieczór w okolicach Pine Junction, na południowy zachód od Denver w Kolorado. Jeleń ważący ok. 270 kg nosił na szyi ważącą dodatkowe 16 kg oponę.

Jeleń z oponą na szyi - pracownicy parku musieli obciąć poroże

Obciążenie udało się usunąć dopiero po czwartej próbie. Niestety, pracownicy nie mogli przeciąć stali w stopce opony, dlatego byli zmuszeni odciąć pięciopunktowe poroże jelenia. Zwierzę błąkało się po wzgórzach z balastem przez co najmniej dwa lata.

- Wolelibyśmy przeciąć oponę i zostawić poroże, ale sytuacja była dynamiczna i musieliśmy po prostu zdjąć oponę w jakikolwiek możliwy sposób - mówił w rozmowie z mediami zajmujący się sprawą oficer Scott Murdoch

d23zcyx

"Saga jelenia z oponą na szyi wreszcie dobiegła końca. Wielkie dzięki osobom mieszkającym na południe od Pine Junction za zgłoszenie lokalizacji. Dzięki temu pracownicy parku mogli uwolnić go od tego ciężaru" - czytamy w poście udostępnionym na profilu "CPW NE Region" na Twitterze.

Jeleń z oponą na szyi - zwierzęta cierpią również z powodu innych przedmiotów

Zwierzęta wpadają w tarapaty również z powodu innych przedmiotów użytku ludzkiego. Pracownicy parku naprawdę wiele już widzieli. Łosie, niedźwiedzie czy jelenie potrafią zaplątać się m.in. w hamaki, huśtawki, sznury do prania, oświetlenie dekoracyjne lub świąteczne, meble, klatki na pomidory, karmniki dla kur, kosze na pranie czy siatki do siatkówki.

Źródło: "The Guardian"; "CPW NE Region"

Martwy humbak na plaży. Badacze odkryli coś przerażającego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23zcyx

Podziel się opinią

Share
d23zcyx
d23zcyx