Trwa ładowanie...
d47f4c2

Wakacje 2020. Bon turystyczny nie dla wszystkich 18-latków

Młodzież, która w tym roku kończy 18 lat może mieć problem z otrzymaniem bonu turystycznego 500+. Niektórzy nie dostaną od państwa pieniędzy na wakacje. Świadczenie dotyczy wyłącznie tych, którzy do 18 lipca nie osiągnęli pełnoletności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bon turystyczny otrzymają wyłącznie osoby poniżej 18 roku życia
Bon turystyczny otrzymają wyłącznie osoby poniżej 18 roku życia (123RF)
d47f4c2

Przepisy związane z bonem turystycznym 500+ wielu Polaków zdążyły już wprowadzić w konsternację. Najpierw miały być dla wszystkich, potem tylko dla rodzin z dziećmi. Pojawił się pomysł, by świadczeniem objąć także emerytów i rencistów, ale i z niego szybko zrezygnowano. Teraz okazuje się, że nie wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z bonu turystycznego. Przepisy podzieliły młodzież urodzoną w 2002 r.

Bon turystyczny tylko dla niepełnoletnich

Okazuje się, że beneficjentami świadczenia mogą być wyłącznie dzieci, które do dnia 18 lipca nie osiągnęły pełnoletności i którym przysługuje 500+. O tym, czy dana osoba otrzyma bon turystyczny, przesądzi data urodzenia. Z dokładnością co do jednego dnia. Pozostali bonu nawet nie powąchają.

d47f4c2

Jak podaje portal "Fakt.pl", senator Jan Maria Jackowski apelował podczas prac nad ustawą, aby prawo do świadczenia przysługiwało wszystkim uczącym się dzieciom, które pozostają na utrzymaniu rodziców. Propozycja, jak widać, została odrzucona.

Na szczęście młodzież, która otrzyma bon turystyczny, a osiągnie pełnoletniość w najbliższych miesiącach, będzie mogła wykorzystać go do 31 marca 2022 r.

Źródło: "Fakt.pl"

d47f4c2

Bon turystyczny, gdzie nim płacić? Prezes ZUS wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47f4c2

Podziel się opinią

Share

d47f4c2

d47f4c2