Trwa ładowanie...
db55815

Wakacje 2020. Grecja rozważa wprowadzenie "paszportu zdrowotnego"

Władze Grecji zastanawiają się nad wprowadzeniem "paszportu zdrowotnego", który będzie dowodem na to, że dana osoba nie choruje na koronawirusa. Unia Europejska prowadzi dyskusje na temat tego, w jaki sposób obywatele będą mogli wybrać się na wakacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grecja rozważa, jak zaplanować wakacje
Grecja rozważa, jak zaplanować wakacje (Getty Images)
db55815

W tym roku sezon turystyczny nie będzie raczej trwał dłużej niż trzy miesiące. Na ewentualne wakacje będziemy mogli wybrać się najprawdopodobniej między lipcem a wrześniem. Władze Grecji zastanawiają się nad tym, jak ustalić, kto i w jaki sposób będzie mógł odwiedzić ich kraj.

Harry Theocharis, grecki minister zdrowia, zapowiedział, że na szczeblu Unii Europejskiej trwają obecnie dyskusje na temat tego, w jaki sposób obywatele krajów unijnych będą mogli wybrać się na wakacje.

Jak podają greckie media, jednym z pomysłów ma być właśnie wprowadzenie "paszportu zdrowotnego", który będzie potwierdzeniem na to, że dana osoba nie choruje na koronawirusa.

db55815

Celem Brukseli jest zapewnienie wiarygodnego testu dla każdego mieszkańca UE, który będzie chciał wyjechać na wakacje w dowolne miejsce w Europie. Test będzie musiał zostać przeprowadzony przez państwo członkowskie UE, z którego pochodzi chętny do podróży obywatel.

Grecja nie spodziewa się turystów spoza Europy

W rozmowie z grecką stacją telewizyjną Skai TV, Theocharis szacował, że turystyka w kraju spanie o ok. 50 proc i że nie spodziewa się turystów spoza Europy. Rząd Grecji ma nadzieję, że od 4 maja będzie mógł stopniowo znosić ograniczenia wynikające ze społecznej kwarantanny.

db55815

Jak podaje portal "Keep Talking Greece", z powodu epidemii koronawirusa Grecja zakazała osobom spoza Europy wjazdu do kraju oraz wstrzymała loty z państw poza UE, a także z Włoch i Hiszpanii.

Osoby podróżujące po kraju są zobowiązane do przeprowadzenia 14-dniowej kwarantanny domowej. Niedopełnienie tego obowiązku karane jest grzywną w wysokości 5 tys. euro.

Źródło: "Keep Talking Greece"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Greckie przysmaki. Tak pyszne, że palce lizać

db55815

Podziel się opinią

Share

db55815

db55815