Trwa ładowanie...
d2y718t

Wakacje 2020. Wieża Eiffla ponownie otwarta dla turystów

Najsłynniejsza atrakcja Paryża była nieczynna przez trzy miesiące. Dziś turyści znów mogą ją odwiedzać. Warunkiem wejścia na Wieżę Eiffla jest obowiązkowa maseczka ochronna, a z powodów sanitarnych nieczynne pozostają windy. Na drugie piętro wieży można wchodzić schodami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wieża Eiffla otwarta z ograniczeniami
Wieża Eiffla otwarta z ograniczeniami (Getty Images)
d2y718t

Wieża Eiffla została zamknięta dokładnie 13 marca. Jej ponowne otwarcie dla turystów nastąpiło dopiero w czwartek, 25 czerwca. Ze względów sanitarnych atrakcja będzie czynna tylko częściowo. Do odwołania niedostępne pozostaje trzecie piętro słynnej wieży. Na drugie piętro wieży turyści mogą dostać się wyłącznie schodami.

Otwarto już duży letni taras, który znajduje się na pierwszym piętrze na wysokości 57 m. Turyści będą mogli zakupić tam burgery i lody. Natomiast słynna, posiadająca gwiazdkę Michelin, restauracja Jules Verne zostanie otwarta dopiero 30 czerwca. Do początku lipca nieczynne pozostają również windy. O ich ponownym uruchomieniu zadecyduje rozwój sytuacji sanitarnej.

d2y718t

Jak podaje agencja PAP, na schodach windy znajdują się oznakowania, które wskazują kierunek zwiedzania, a także informacje nakazujące zachowanie dystansu społecznego. Turystów zachęca się do kupowania biletów przez internet, a odwiedzający mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych.

Wieża Eiffla największym symbolem Paryża

Wieża Eiffla jest niekwestionowanym symbolem Paryża. Jej projekt powstał z okazji Wystawy Światowej w 1889 roku. Swoją nazwę Wieża Eiffla zawdzięcza głównemu konstruktorowi, inżynierowi Gustavowi Eiffelowi. Do tej pory Wieża Eiffla przyciągnęła ponad 300 milionów turystów z całego świata. W ostatnich latach odnotowywano ich ponad 6 milionów rocznie.

Źródło: "PAP"

d2y718t

Sekretny apartament na wieży Eiffla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y718t

Podziel się opinią

Share

d2y718t

d2y718t