Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Od 11 lutego duża zmiana w zasadach wjazdu

Od 11 lutego osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19, które przyjeżdżają do Anglii i Szkocji z zagranicy, nie będą już musiały wykonywać testów na obecność koronawirusa.

Zmiany w zasadach wjazdu do Wielkiej BrytaniiZmiany w zasadach wjazdu do Wielkiej BrytaniiŹródło: Adobe Stock, fot: ©Horváth Botond - stock.adobe.com
d2gr9m6
d2gr9m6

Informację o zniesieniu obowiązkowych testów dla przyjeżdżających do Anglii ogłosił w poniedziałek 24 stycznia w Izbie Gmin brytyjski minister transportu Grant Shapps, zaś niedługo później analogiczną decyzję podjęły władze Szkocji.

Wielka Brytania - luzowanie zasad wjazdowych

"Obiecaliśmy, że nie będziemy utrzymywać tych środków w mocy ani jeden dzień dłużej niż to jest konieczne i jest teraz oczywiste, że testowanie na granicach zaszczepionych podróżnych wyczerpało swoją użyteczność, zatem likwidujemy wszystkie testy podróżne dla zaszczepionych" – mówił Shapps.

Jak wyjaśnił, za osoby w pełni zaszczepione nadal będą uważane te, które otrzymały dwie dawki szczepionki, niezależnie od tego, czy przyjęły dawkę przypominającą.

Wielka Brytania - dobra wiadomość dla niezaszczepionych

Również od 11 lutego osoby, które nie są w pełni zaszczepione, nie będą musiały wykonywać drugiego testu na obecność koronawirusa, w ósmym dniu po przyjeździe, jak to jest obecnie, lecz wystarczy im jeden w drugim dniu.

d2gr9m6

Natomiast od końca lutego uproszczony zostanie formularz lokalizacyjny, który muszą wypełniać wszyscy przyjeżdżający z zagranicy, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie.

Jeszcze przed wystąpieniem Shappsa zniesienie testów zapowiedział premier Boris Johnson. "To, co robimy w kwestii podróży zagranicznych, to pokazanie, że ten kraj jest otwarty na biznes, otwarty na podróżnych, będą zmiany i osoby przyjeżdżające nie będą już musiały wykonywać testów, jeśli są zaszczepione, w pełni zaszczepione" – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gr9m6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gr9m6