Wojsko chce wydzierżawić działkę z widokiem na Giewont. "Trudno o lepsze miejsce na wypoczynek"
Agencja Mienia Wojskowego chce na 30 lat wydzierżawić działkę zabudowaną ośmioma obiektami, w tym domem wczasowym z widokiem na panoramę Tatr. Chętnych na pewno nie zabraknie, bo takie oferty się nie zdarzają.
Aukcję, która odbędzie się 27 kwietnia organizuje oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Warunkiem udziału w przetargu na dzierżawę jest wpłata do 21 kwietnia wadium, czyli kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu. Teren zostanie wydzierżawiony na 30 lat.
Niezwykła oferta
Działka o powierzchni trzech hektarów leży na południowym zboczu Butorowego Wierchu w Kościelisku k. Zakopanego przy ul. Salamandra 32. Ma nieregularny kształt, ze spadkiem terenu w kierunku południa. Dom, który się tam znajduje ma dostęp do sieci elektroenergetycznej, kanalizacyjnej i telekomunikacyjnej.
"Parę kroków dalej znajdziemy las, domy jednorodzinne i pensjonaty. A w niedalekim sąsiedztwie również kolejkę krzesełkową, całoroczną kolej linowo-terenową na Gubałówkę oraz piesze trasy wycieczkowe. Trudno o lepsze miejsce na wypoczynek, albo dobrą inwestycję. Zanim jednak pierwsza osoba zarezerwuje tu swój urlop, potrzebny jest ktoś, kto dostrzeże tam nie tylko urok górskiej przyrody, ale także widoki na udany biznes" – czytamy w ogłoszeniu Agencji Mienia Wojskowego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS4
Zabytkowe budynki
Zabudowania stojące na terenie wojska to część dawnego ośrodka wypoczynkowego "DW Salamandra". Powstały w latach 50. ubiegłego wieku, a ich łączna pow. użytkowa wynosi 3.866 m kw. Z okolicy roztacza się przepiękny widok na Giewont. Trzeba przyznać, że to faktycznie idealne miejsce na urlop i biznes, z którego można czerpać korzyści.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomości znajdują się na terenach przeznaczonych pod usługi turystyczne i wypoczynek. Oznacza to więc, że przyszły inwestor będzie mógł tam prowadzić usługi hotelarskie.
Co ważne, budynki są ujęte w gminnej ewidencji zabytków, dlatego podczas wszelkich prac należy dostosować się do wytycznych konserwatorskich.
Źródło: PAP/AMW