Trwa ładowanie...

Lazurowe Okno na Malcie nie istnieje. Zobacz więc Łuk Manneporte we Francji i jaskinię Benagil w Portugalii

Skaliste wybrzeże, o które rozpryskują się morskie fale, piaszczysta plaża i jedne z najsłynniejszych widoków w Europie. Gdzie możemy je zobaczyć i sfotografować, zanim znikną?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lazurowe Okno na Malcie nie istnieje. Zobacz więc Łuk Manneporte we Francji i jaskinię Benagil w PortugaliiŹródło: Shutterstock.com, fot: arkanto
d2vqm42
d2vqm42

Gozo obok Malty – Lazurowe okno już nie istnieje

Około 2,5 km w kierunku północno-zachodnim od wyspy Malty leży Gozo, gdzie do 8 marca 2017 roku znajdowało się słynne Lazurowe Okno.

Nurkowanie na Gozo to nie lada atrakcja pinterest.com
Nurkowanie na Gozo to nie lada atrakcja Źródło: pinterest.com

Z jego powodu Wyspy Maltańskie na Morzu Śródziemnym były celem wycieczek turystów z całego świata. Skalna konstrukcja, naturalnie ukształtowana wskutek erozji wapienia na kształt łuku, zawaliła się w ciągu kilku sekund do wody. Lazurowe Okno przestało istnieć, ale to nie znaczy, że nikt już nie przyjeżdża na Maltę. Gozo stało się celem masowych wyjazdów nurkowych, a tragedia na turystyczną skalę została skutecznie przekuta w swego rodzaju sukces. Poziom głębokości wody zmienia się (do 52 m), co stanowi doskonałą okazję dla nurków na różnym poziomie zaawansowania.

Po zawaleniu się Lazurowego okna można nurkować na głębokości 5-52 metrów pinterest.com
Po zawaleniu się Lazurowego okna można nurkować na głębokości 5-52 metrów Źródło: pinterest.com

Plażowanie i nurkowanie na Gozo możliwe jest nawet późną jesienią. Czterogwiazdkowy hotel Cornucopia to ciekawa oferta tygodniowego pobytu w pokojach z widokiem na zatokę i śniadaniami oraz przelotami z lotniska w Poznaniu. Doskonała lokalizacja i baseny ze słodką wodą pozwalają cieszyć się wakacjami na Wyspach Maltańskich nawet po sezonie.

Pomiędzy Maltą a Gozo leży niewielka wysepka Comino. Położony tuż przy plaży hotel Comino z basenem przygotował tanią ofertę wczasów nad Morzem Śródziemnym. W cenie wycieczki są przeloty z lotniska w Katowicach, zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach oraz dwa obfite posiłki dziennie.

Aiguille – Francja też ma Lazurowe okno

Łuk Manneporte leży w Normandii pinterest.com
Łuk Manneporte leży w Normandii Źródło: pinterest.com

"Lazurowe okno" we Francji znane jest pod nazwą Igła, a znajduje się na skalistym wybrzeżu Normandii. Łuk Manneporte namalował nawet Claude Monet w 1886 r. Piaszczysta plaża w okolicach formacji skalnych Aiguille jest niezwykle często fotografowana i widnieje na licznych fototapetach. Klify Etretat wystrzeliły na 70 m w górę, co sprawia, że widok na Wybrzeże Alabastrowe jest tak niezwykły.

d2vqm42

Miejscowość Etretat w Górnej Normandii, zajmującą środkową część północnego wybrzeża Francji i usytuowaną nieopodal Wysp Normandzkich, dzielą od Paryża jedynie 182 km. Podczas zwiedzania francuskiej stolicy zdecydowanie warto zarezerwować sobie czas na wypad na północ kraju. W Paryżu polecamy noclegi w czterogwiazdkowym hotelu Le Lavoisier ze śniadaniami.

Walentynki w Paryżu? Wybraliśmy hotel Lautrec Opera, gdzie w cenie otrzymamy pyszne śniadania.

Algar de Benagil – jaskinia w Portugalii

Algar de Benagil leży w dystrykcie Faro pinterest.com
Algar de Benagil leży w dystrykcie Faro Źródło: pinterest.com

Z kolei jaskinia Benagil na południowym wybrzeżu Portugalii w pobliżu Algarve z wewnętrzną plażą uchodzi za jeden z najbardziej niezwykłych tego rodzaju obiektów na Starym Kontynencie. Za unikalną rzeźbę w skalistym wybrzeżu odpowiadają niespokojne wody Oceanu Atlantyckiego. Wapienne groty i jaskinie, urozmaicona linia brzegowa, ciekawy odcień wody oraz gra świateł... To istny cud natury. W trakcie pobytu w portugalskim dystrykcie Farodecydowanie nie można ominąć wioski Benagil i pobliskiego kurortu Carvoeiro.

d2vqm42

Portugalskie wybrzeże obfituje w ładnie usytuowane kurorty nadmorskie. Jednym z nich jest z pewnością hotel Baia Cristal Beach & SPA Resort w miejscowości Carvoeiro. Oferuje ustronne miejsce, pyszne jedzenie w opcji all inclusive, baseny i muzykę na żywo.

Natomiast Auramar Beach Resort to hotel na rozległym terenie tuż przy plaży. Dużo regionalnych potraw, bliskość klimatycznych uliczek miasta oraz widok na ocean umilą wakacje w Portugalii.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2vqm42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqm42