Trwa ładowanie...
d15v6e2

Lotnisko Kraków-Balice (KRK). Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Kraków-Balice (KRK) leży w kierunku zachodnim (11 km) od ścisłego centrum miasta i znajduje się w czołówce polskich obiektów tego rodzaju. Jak dojechać do miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowski Rynek
Krakowski Rynek (Shutterstock.com)
d15v6e2

Pod względem natężenia ruchu na polskich lotniskach międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) wyprzedza jedynie lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW).

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – z lotniska do centrum taksówką

Jeszcze przed przylotem do międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) można zarezerwować taksówkę telefonicznie. Postój pojazdów korporacji znajduje się bezpośrednio przy wyjściu z hali przylotów. Cennik transferu taksówką z lotniska w Krakowie do centrum miasta jest ustalony odgórnie i nie ulega zmianie w zależności od dnia tygodnia, godziny czy korków na trasie.

d15v6e2

6 istniejących stref przypisanych jest do konkretnych odległości od portu lotniczego w Balicach do miasta. Wydamy praktycznie tyle samo, płacąc w złotówkach oraz w euro. Za przejazdy taksówką na konkretne odległości zapłacimy następująco:

  • do 5 kilometrów - 29 zł,
  • do 10 kilometrów – 49 zł,
  • do 15 kilometrów – 69 zł,
  • do 20 kilometrów – 89 zł,
  • do 25 kilometrów – 109 zł,
  • do 30 kilometrów – 129 zł.

Przy trasach w Krakowie, których długość przekracza 30 kilometrów, koszty przejazdu taksówką ustala się wcześniej indywidualnie z kierowcą. Należy pamiętać, że godzina postoju lub oczekiwania na klienta również jest płatna – koszt to 35 złotych za godzinę postoju pojazdu.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – z lotniska do centrum autobusem

Bilety autobusowe na przejazd komunikacją miejską z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) do centrum miasta można kupić już w terminalu pasażerskim na poziomie 0. Biletomaty umieszczone są również na przystankach MPK oraz w autobusach. Kierowca sprzedaje bilety jedynie w razie awarii automatu lub braku biletów. Cennik biletów autobusowych w Krakowie:

  • jednorazowy bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa – 4 lub 2 zł.
  • godzinny bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa oraz po mieście – 5 lub 2,5 zł.
  • dobowy bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa na terenie aglomeracji – 20 lub 10 zł.
  • tygodniowy bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa w obrębie granic miasta – 62 lub 31 zł.

Oprócz połączeń autobusowych do centrum Krakowa z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) dostaniemy się również do Wrocławia, Rzeszowa, Katowic, Krosna, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Gliwic, Polańczyka, Popradu, Ostrawy czy Koszyc. Na trasie jeżdżą wygodne mikrobusy oraz autokary.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – z lotniska do centrum pociągiem

Pociągi jeżdżące na trasie między międzynarodowym portem lotniczym Kraków-Balice (KRK) i Krakowem są bardzo nowoczesne, klimatyzowane, z Wi-Fi, gniazdkami zasilającymi, automatami biletowymi. Są również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Połączenia kolejowe pomiędzy międzynarodowym portem lotniczym Kraków-Balice (KRK) a centrum miasta obsługują Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Podróż pociągiem na wyżej wymienionej trasie trwa jedynie 17 minut. Kursy odbywają się codziennie przez całą dobę i cały rok co najmniej dwukrotnie w ciągu każdej godziny.

Jednorazowe bilety kolejowe na pociąg lotnisko Kraków – Kraków Główny kosztują 9 zł, natomiast do Wieliczki – 12,5 zł. Bagaże przewozi się bez dodatkowej opłaty, za transport psa należy uiścić opłatę w wysokości 3 zł. Bilety można kupić już w pociągu (płatność jedynie gotówką), na stacji kolejowej bądź na poziomie zero terminalu pasażerskiego na lotnisku w Balicach.

d15v6e2

Podziel się opinią

Share

d15v6e2

d15v6e2