Trwa ładowanie...

Lotnisko Kraków-Balice (KRK). Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Kraków-Balice (KRK) leży w kierunku zachodnim (11 km) od ścisłego centrum miasta i znajduje się w czołówce polskich obiektów tego rodzaju. Jak dojechać do miasta?

Lotnisko Kraków-Balice (KRK). Jak dojechać do miasta?Źródło: Shutterstock.com
d3wn3y8
d3wn3y8

Pod względem natężenia ruchu na polskich lotniskach międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) wyprzedza jedynie lotnisko im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW).

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – z lotniska do centrum taksówką

Jeszcze przed przylotem do międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) można zarezerwować taksówkę telefonicznie. Postój pojazdów korporacji znajduje się bezpośrednio przy wyjściu z hali przylotów. Cennik transferu taksówką z lotniska w Krakowie do centrum miasta jest ustalony odgórnie i nie ulega zmianie w zależności od dnia tygodnia, godziny czy korków na trasie.

6 istniejących stref przypisanych jest do konkretnych odległości od portu lotniczego w Balicach do miasta. Wydamy praktycznie tyle samo, płacąc w złotówkach oraz w euro. Za przejazdy taksówką na konkretne odległości zapłacimy następująco:

  • do 5 kilometrów - 29 zł,
  • do 10 kilometrów – 49 zł,
  • do 15 kilometrów – 69 zł,
  • do 20 kilometrów – 89 zł,
  • do 25 kilometrów – 109 zł,
  • do 30 kilometrów – 129 zł.
d3wn3y8

Przy trasach w Krakowie, których długość przekracza 30 kilometrów, koszty przejazdu taksówką ustala się wcześniej indywidualnie z kierowcą. Należy pamiętać, że godzina postoju lub oczekiwania na klienta również jest płatna – koszt to 35 złotych za godzinę postoju pojazdu.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – z lotniska do centrum autobusem

Bilety autobusowe na przejazd komunikacją miejską z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) do centrum miasta można kupić już w terminalu pasażerskim na poziomie 0. Biletomaty umieszczone są również na przystankach MPK oraz w autobusach. Kierowca sprzedaje bilety jedynie w razie awarii automatu lub braku biletów. Cennik biletów autobusowych w Krakowie:

  • jednorazowy bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa – 4 lub 2 zł.
  • godzinny bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa oraz po mieście – 5 lub 2,5 zł.
  • dobowy bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa na terenie aglomeracji – 20 lub 10 zł.
  • tygodniowy bilet na autobus z lotniska Balice do Krakowa w obrębie granic miasta – 62 lub 31 zł.
d3wn3y8

Oprócz połączeń autobusowych do centrum Krakowa z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) dostaniemy się również do Wrocławia, Rzeszowa, Katowic, Krosna, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Gliwic, Polańczyka, Popradu, Ostrawy czy Koszyc. Na trasie jeżdżą wygodne mikrobusy oraz autokary.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – z lotniska do centrum pociągiem

Pociągi jeżdżące na trasie między międzynarodowym portem lotniczym Kraków-Balice (KRK) i Krakowem są bardzo nowoczesne, klimatyzowane, z Wi-Fi, gniazdkami zasilającymi, automatami biletowymi. Są również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Połączenia kolejowe pomiędzy międzynarodowym portem lotniczym Kraków-Balice (KRK) a centrum miasta obsługują Koleje Małopolskie Sp. z o.o. Podróż pociągiem na wyżej wymienionej trasie trwa jedynie 17 minut. Kursy odbywają się codziennie przez całą dobę i cały rok co najmniej dwukrotnie w ciągu każdej godziny.

Jednorazowe bilety kolejowe na pociąg lotnisko Kraków – Kraków Główny kosztują 9 zł, natomiast do Wieliczki – 12,5 zł. Bagaże przewozi się bez dodatkowej opłaty, za transport psa należy uiścić opłatę w wysokości 3 zł. Bilety można kupić już w pociągu (płatność jedynie gotówką), na stacji kolejowej bądź na poziomie zero terminalu pasażerskiego na lotnisku w Balicach.

d3wn3y8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wn3y8