Trwa ładowanie...
d4alqwj

Lotnisko Madryt-Barajas (MAD)

Największe atrakcje
Lotnisko Madryt-Barajas (MAD)
Kraj
iStock
Źródło: iStock

Lotnisko Madryt-Barajas położone jest na północny wschód od Madrytu, w dystrykcie Barajas. Odległość dzieląca lotnisko i centrum stolicy Hiszpanii to około 12 km. Od 2014 roku jego nazwę rozszerzono do Adolfo Suárez Madryt-Barajas.

Lotnisko Madryt-Barajas - najważniejsze informacje

Madryt-Barajas to 5. co do wielkości lotnisko w Europie i 15. na świecie. W 2014 obsłużyło ponad 29 milionów pasażerów.

Lotnisko posiada 4 terminale obsługujące pasażerów. Istnieją dwa węzły komunikacyjne między terminalem głównym (T1) a terminalami T2 i T3, a także między terminalem głównym a terminalem T4 Satellite. Między terminalami można poruszać się bezpłatnym busem. Transport między terminalem T4 a T4 Satellite odbywa się specjalnym pociągiem podziemnym.

Lotnisko Madryt-Barajas - pobliskie miasta

W okolicach lotniska Madryt-Barajas warto odwiedzić kilka mniejszych miast: Toledo, dawną stolicę Królestwa Kastylii, miasto Cuenca, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także Segowię z akweduktem rzymskim i zamkiem-fortecą z XI wieku.

W niedalekiej odległości od lotniska Madryt-Barajas znajdują się porty lotnicze w Valladolid i w Salamance (Salamanka-Matacán).

Lotnisko Madryt-Barajas - loty z Polski

Do lotniska w Madrycie możemy dostać się z Polski bezpośrednio. Tego typu loty obsługuje LOT, Ryanair i EasyJet. Na madryckie lotnisko dolecimy bezpośrednio z Warszawy, Krakowa, Poznania oraz Wrocławia. Cena biletu w jedną stronę wynosi średnio 250-800 zł.

Poza tym na lotnisko Madryt-Barajas dolecimy z mniejszych polskich portów lotniczych, takich jak Gdańsk, Katowice, Lublin, Zielona Góra, Rzeszów, Łódź i Bydgoszcz. Będzie to jednak podróż z przynajmniej jedną przesiadką. Przesiadek w podróży do Madrytu można spodziewać się w Monachium, Zurychu czy Berlinie.

Loty z przesiadką są droższe. Ich ceny zaczynają się od 1000 zł, a kończą nawet na 3500 zł w jedną stronę.

Lotnisko Madryt-Barajas - kierunki zagraniczne

Madryckie lotnisko obsługuje pasażerów niemal z całego świata.
Dominują loty ze stolic europejskich, ale istnieją także połączenia z większymi miastami, na przykład Wenecją, Mediolanem, Monachium, Bordeaux,Tuluzą, Zurychem, Manchesterem czy Dusseldorfem.

Madrid-Barajas połączone jest również z Tel-Avivem i Stambułem, a także z lotniskami Ameryki Południowej (Cancún, Panama, Bogota) oraz Ameryki Północnej (Miami, Dallas, Nowy Jork, Havana).

Ponadto, możliwa jest komunikacja lotnicza między miastami hiszpańskimi, ponieważ na lotnisku Madryt-Barajas obsługiwane są loty z Bilbao, Santiago de Compostela, Alicante, Barcelony, Las Palmas, Palma de Mallorca, Vigo, La Coruna czy Sewilli.

Lotnisko Madryt-Barajas - linie lotnicze

Madryt-Barajas obsługuje przyloty i odloty 76 linii lotniczych.

Na lotnisku lądują samoloty linii narodowych, takie jak: American Airlines, Areofłot, Air France, Alitalia, British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Finnair, Iberia, Icelandair, KLM, Lufthansa, LOT, Luxair, Qatar Airways, Swiss International Airlines, Tunisair i Ukraine International Airlines.

Lotnisko Madryt-Barajas współpracuje także z komercyjnymi liniami lotniczymi: Blue Air, Conviasa, Delta Air Lines, Eurowings, Evelop, Monarch Airlines, Niki Luftfahrt, Norwegian, Pegasus Airlines, S7 Airlines.

Loty do Madrytu obsługują tanie linie lotnicze, takie jak: Ryanair, Wizz Air, EasyJet (również EasyJet Switzerland).

Oprócz tego, Madryt-Barajas współpracuje z komercyjnymi hiszpańskimi liniami lotniczymi: Iberia, Iberia Express, Volotea i Vueling Airlines, dzięki którym łatwo i szybko można udać się do Bilbao, Barcelony czy do Palma Mallorca.

Lotnisko Madryt-Barajas (MAD)
Czas lotu / jazdy samochodem

3,5h samolotem / 28h samochodem

Strefa czasowa

UTC +1

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

od 250 zł do 1000 zł

Orientacyjna odległość

2300 km samolotem / 2873 km samochodem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4alqwj
d4alqwj
d4alqwj