Trwa ładowanie...

Najbezpieczniejsze miasta na świecie w 2019 r. Opublikowano nowy ranking

Jedni lubią zwiedzać muzea, inni próbować lokalnych przysmaków, a jeszcze inni relaksować się w parku czy imprezować. Bez względu na to, jak spędzamy czas, podróżując do innych miast, zawsze chcemy czuć się bezpiecznie.

Najbezpieczniejsze miasta na świecie w 2019 r. Opublikowano nowy rankingŹródło: Shutterstock.com
d22ngov
d22ngov

Indeks bezpiecznych miast (SCI) organizacji Economist Intelligence Unit (2019) sklasyfikował 60 miejsc na całym świecie pod względem bezpieczeństwa cyfrowego, ochrony zdrowia, infrastruktury i bezpieczeństwa osobistego. Na samym szczycie tej listy znajduje się Tokio. Najbardziej zaludniona metropolia na ziemi otrzymała aż 92 na 100 punktów. 2 miejsce przypadło Singapurowi (91 pkt), a na trzecim miejscu znajduje się kolejna japońska metropolia – Osaka, z liczbą 90 pkt.

W rankingu znalazły się również europejskie miasta. Amsterdam, zajęty walką z przeciążeniem turystycznym, oraz Kopenhaga, jedna z najpiękniejszych stolic Starego Kontynentu. Miasta znalazły się kolejno na czwartym i ósmym miejscu. Jedyne miasto z USA, które pojawiło się w pierwszej dziesiątce, to Waszyngton (7 miejsce).

Zgodnie z raportem SCI, rozumienie poczucia bezpieczeństwa znacznie się zmieniło w ostatnich latach. Indeks Bezpiecznych Miast przeanalizował służby ratownicze dostępne w mieście, środki transportu, ubezpieczenie od katastrof, rozwój ryzyka katastrof i gotowość w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Poniżej lista 10 najbezpieczniejszych miast w 2019 r.:

  1. Tokio, Japonia
  2. Singapur
  3. Osaka, Japonia
  4. Amsterdam, Holandia
  5. Sydney, Australia
  6. Toronto, Kanada
  7. Waszyngton, USA
  8. Kopenhaga, Dania
  9. Seul, Korea Południowa
  10. Melbourne, Australia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sekret długowieczności z Japonii

d22ngov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ngov

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj