Trwa ładowanie...

Niedzica. Niezwykłe malowidło na zaporze. "Wiele osób to mija"

Choć zdobi zaporę już ponad 9 lat, to wciąż wiele osób o nim nie wie lub mija obojętnie. Mowa o malowidle 3D na zaporze w Niedzicy. Gdy stanie się w odpowiednim miejscu to efekt jest niesamowity.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Żeby zobaczyć efekt 3D, wystarczy stanąć w odpowiednim miejscuŻeby zobaczyć efekt 3D, wystarczy stanąć w odpowiednim miejscuŹródło: Archiwum czytelnika
d2o2gdj
d2o2gdj

Obraz 3D "Moc Żywiołów" to dzieło Ryszarda Paprockiego i Zbigniewa Wojkowskiego. Podziwiać je można od 1 kwietnia 2011 r. Mierzy 34 metry długości i obrazuje zapadniętą strukturę zalewaną wodospadami z odsłoniętymi w głębi turbinami i sylwetkami ludzi, widzianymi z odległości 50 m.

- Wiele osób to mija lub nawet nie zauważa. A chodzi o to, że by był dobry efekt 3d, to trzeba stanąć w konkretnym miejscu - mówi pani Malwina z Pomorza, która przebywa obecnie na urlopie w górach i wysłała nam to niezwykłe zdjęcie. - Moim zdaniem efekt na zdjęciu jest lepszy niż na żywo, ale i tak uważam, że to jest świetna atrakcja.

Zapora Niedzica 123RF
Zapora NiedzicaŹródło: 123RF

Faktycznie, twórcy dzieła od początku informowali, że najlepszy efekt trójwymiarowości obrazu można uzyskać stojąc w ściśle określonym miejscu, oznaczonym na malowidle.

d2o2gdj

Jak czytamy na stronie Niedzica.pl, pomysł na stworzenie dzieła wziął się głównie z chęci przedstawienia turystom dydaktycznych aspektów funkcjonowania elektrowni wodnej w niecodzienny, bardziej przemawiający do wyobraźni sposób.

Zatem pamiętajcie - podczas wizyty w Niedzicy, warto patrzeć nie tylko przed siebie, ale i pod nogi!

Zapora w Niedzicy - co to za miejsce?

Zapora Niedzica zwana też Czorsztyńską to zapora wodna, która znajduje się w Pieninach i spiętrza wody Dunajca, tworząc Jezioro Czorsztyńskie. Z zapory doskonale widać dwa zamki - w Niedzicy i Czorsztynie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skarb Inków ukryty w Polsce?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2o2gdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o2gdj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj