Trwa ładowanie...

Niemcy. Od sierpnia obowiązkowe testy przy wjeździe do kraju

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami od 1 sierpnia wszyscy podróżni powyżej 6 roku życia będą musieli przed wjazdem do Niemiec okazać negatywny wynik testu na obecność na koronawirusa. Jak dotąd Polacy byli z tego obowiązku zwolnieni.

Kontrole osób przybywających do Niemiec będą przeprowadzane wyrywkowo Kontrole osób przybywających do Niemiec będą przeprowadzane wyrywkowo Źródło: Getty Images, fot: Frank Herrmann
d3ysf5j
d3ysf5j

Choć obowiązek wykonania testu przed wjazdem do Niemiec nie dotyczy osób zaszczepionych i wyleczonych, to będą one musiały poddać się badaniu na obecność koronawirusa, jeśli będą wracały z obszarów uznawanych za zagrożone wariantami wirusa.

Niemcy - od 1 sierpnia obowiązkowe testy

Jak podaje niemiecki dziennik "Bild", obowiązek wykonania testu ma dotyczyć wszystkich, niezależnie od tego, czy przybędą do Niemiec samolotem, pociągiem, czy własnym środkiem transportu. Do tej pory dotyczył on wyłącznie podróżnych przybywających samolotem.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer i premier Bawarii Markus Soeder poinformowali, że kontrole mają być przeprowadzane wyrywkowo, oraz że nie planuje się wprowadzenia stacjonarnych kontroli granicznych.

d3ysf5j

Niemcy - obecnie od podróżnych z Polski nie wymaga się testów

Polska nie jest uznawana przez Niemcy za obszar ryzyka pandemicznego, dlatego obecnie wjeżdżając z Polski do Niemiec, nie ma obowiązku rejestrowania wjazdu, odbycia kwarantanny ani okazywania negatywnego wyniku testu.

Jednak jeśli zapowiadane zmiany zostaną wprowadzone w życie, od 1 sierpnia osoby, które nie są zaszczepione lub nie przebyły choroby, będą musiały poddać się badaniu na obecność koronawirusa.

Źródło: PAP

Czwarta fala z lockdownem dla niezaszczepionych? "Można wyobrazić sobie taką sytuację"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ysf5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ysf5j