Trwa ładowanie...

Opublikowano nowe rozporządzenie. Wiadomo, co z testami dla wracających spoza Schengen

W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie dotyczące nowych obostrzeń, które zaczną obowiązywać już od środy 15 grudnia. Podróżujący poza strefę Schengen mogą mieć spory problem.

Nowe rozporządzenie. Co z testami dla podróżujących? Nowe rozporządzenie. Co z testami dla podróżujących? Źródło: Adobe Stock, fot: ©Lux pictura - stock.adobe.com
d34h1dx
d34h1dx

Jak zapisano w rozporządzeniu, każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen i będzie chciała uniknąć kwarantanny, musi wykonać okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Test - nie wskazano, że musi być to badanie PCR - należy wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, z tego obowiązku nie będzie zwalniało bycie zaszczepionym.

Od 1 grudnia przybywający do Polski spoza strefy Schengen (niezależnie od środka transportu) objęci są 14-dniową kwarantanną.

d34h1dx

Bez testu tylko ze strefy Schengen

Przypomnijmy, że Strefa Schengen to obszar obejmujący 26 państw, na którym zniesiono kontrole graniczne na granicach wewnętrznych. Są to: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Luksemburg, Niderlandy, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Włochy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Szwajcaria, Liechtenstein, Norwegia i Islandia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czwarta fala COVID-19 się kończy? Lekarz ostro odpowiada

d34h1dx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34h1dx