Trwa ładowanie...
dpsm92p

Pachnąca kraina w Turcji. Pokochaj Kapadocję

Kapadocja to iście pachnąca kraina i gwóźdź programu każdej wycieczki przybywającej do Turcji. To region, w którym budowle wykuwano w litej skale już w czasach bizantyjskich. A okolicę najlepiej zwiedza się latając balonem. Tydzień w opcji first minute można zarezerwować za mniej niż 1300 zł!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widoki w Kapadocji zapierają dech
Widoki w Kapadocji zapierają dech (Shutterstock.com, Fot: Alla Laurent)
dpsm92p

Kapadocji nie zlokalizujemy na współczesnych mapach Turcji – jest to bowiem kraina geograficzna o randze historycznej. Usytuowana w centrum kraju, słynie ze skalnych miast, a dokładniej wykutych w ścianach i zboczach form tufowych. Nazwa Kapadocja oznacza po persku kraj pięknych koni.

Widok na jedno ze skalnych miast w Kapadocji Wikimedia Commons CC BY-SA
Podziel się

Najpiękniejsze formacje skalne znajdziemy w Parku Narodowym Göreme, obiekcie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO). Okolicę otaczają wulkany, co tworzy iście księżycowy krajobraz, zwłaszcza w połączeniu z naturalnie wytworzonymi 60 mln lat temu wąwozami czy jaskiniami. Plastyczne popioły po każdorazowej erupcji podlegały działalności warunków naturalnych i na etapie wypiętrzania gór Taurus powstawały liczne stożki oraz źródła mineralne.

Park Narodowy Göreme znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Wikimedia Commons CC BY-SA
Podziel się

Kapadocję najlepiej zwiedza się na dwa sposoby - rowerem (ewentualnie konno) lub balonem. Ta druga przyjemność kosztuje ok. 150 euro, ale jest warta swojej ceny!

dpsm92p

Kapadocja - pogoda

Pogoda zachęca do urlopów w Kapadocji przez cały rok. Charakterystyczny dla Kapadocji klimat podzwrotnikowy kontynentalny sprawia, że na terenie Parku Narodowego Göreme słońce świeci w lipcu aż przez 12 godzin, a w maju - przez 8. Lata są dość gorące, temperatury powietrza przekraczają w ciągu dnia 30 st. C.

Shutterstock.com
Podziel się

Najwięcej ciekawych wycieczek objazdowych do Turcji znaleźliśmy w maju przyszłego roku. Warto wykupić je już teraz, bo ceny są naprawdę kuszące.

Wycieczka objazdowa najlepszym sposobem na zwiedzanie

Ukształtowanie terenu wokół skalnych miast powstawało już 60 milionów lat temu Wikimedia Commons CC BY-SA
Podziel się

"Fascynująca Kapadocja" to wycieczka objazdowa, podczas której mamy okazję zobaczyć zarówno Riwierę Turecką, jak i ważne historycznie części kraju. Przeloty odbywają się z lotniska Chopina w Warszawie, a w cenie tygodniowej wycieczki do Turcji znajdziemy transfery i zakwaterowanie w dobrych hotelach z dwoma posiłkami dziennie. Koszt to tylko 1248 zł!

Aż 10 dni w Kapadocji z 2 posiłkami dziennie spędzimy na wycieczce "Orient Extra". Zwiedzimy najpiękniejsze zakątki Turcji i zobaczmy najciekawsze miejsca, przede wszystkim Ankarę, Stambuł, Efez, Selcuk, Troję, Pamukkale, Konya, Bursę, Pergamon czy Hierapolis. Oferta nie obejmuje biletów wstępu do poszczególnych obiektów.

Wycieczka objazdowa "Orient Express" to kolejne niezapomniane wrażenia z wakacji w Turcji. Przeloty odbywają się na linii Wrocław-Antalya, a bogaty program pozwala naprawdę dużo zobaczyć. Najsłynniejsze budowle w kraju, cuda architektoniczne, wieczory tureckie, pobyt w jaskiniach to tylko część atrakcji podczas pobytu w Kapadocji i najważniejszych zakątkach.

A może skusisz się na wycieczkę "Turcja - w kraju szafranem i anyżkiem pachnącym?" Wylot ma miejsce w porcie lotniczym w Katowicach. Przylatuje się do małego miasteczka Dalaman, natomiast zakwaterowanie odbywa się w spokojnych lokalizacjach, z dala od zgiełku wielkich miast. Przy okazji pobytu w Kapadocji zwiedza się również Stambuł, Izmir czy Safranbolu.

Maj to świetny okres na zwiedzanie przed sezonem. Idealna będzie wycieczka objazdowa "Turcja – Smak Orientu". W cenie wakacji są połączenia lotnicze z transferami oraz 7 dni zakwaterowania z dwoma posiłkami każdego dnia. Zwiedzisz m.in. Kapadocję, Antalyę oraz Stambuł.

"Turcja Egejska – Sułtańskie Rarytasy" to kolejna ciekawa oferta tygodniowej objazdówki po Turcji. Tym razem docieramy do miejscowości Bodrum, a w hotelach znajdują się baseny, gdzie można ochłonąć po podróży podczas wieczornego relaksu.

Zobacz niezwykłą podróż na Sri Lankę:

dpsm92p

Podziel się opinią

Share

dpsm92p

dpsm92p