Trwa ładowanie...

PKP. Na dworcach kolejowych pojawią się datkomaty Caritasu

Na dworcach kolejowych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach mają pojawić się datkomaty katolickiej organizacji charytatywnej Caritas. Będą to samoobsługowe automaty, które umożliwią przekazywanie zbliżeniowo bezgotówkowych dotacji.

Pierwsze datkomaty  staną już w październiku Pierwsze datkomaty staną już w październiku Źródło: 123RF
d1jp1d9
d1jp1d9

Fundacja Grupy PKP podjęła współpracę z organizacją Caritas Polska przy projekcie montażu datkomatów na dworcach kolejowych. Samoobsługowe automaty do finansowego wspierania organizacji będą wyposażone w dotykowy ekran.

Przekazywanie datków ma się natomiast odbywać w sposób bezgotówkowy. Darczyńcy będą mogli wybrać jedną z kwot dostępnych na ekranie lub wpisać własną. Organizacja zapewnia, że środki zebrane dzięki datkomatom zostaną w pełni przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Polska.

– Fundacja Grupy PKP wspiera osoby w potrzebie, wykluczone społecznie, którym możemy pomóc, a kolej dzięki swoim zasięgom jest w stanie zrealizować skutecznie to wsparcie. Dzięki montażowi datkomatów w centrum komunikacyjnym dużych aglomeracji wiele osób w łatwy i dogodny sposób może dokonać wpłat na szczytny cel - mówiła Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP podczas inauguracji projektu, która odbyła się 29 września w siedzibie Caritasu w Warszawie.

d1jp1d9

Pierwsze datkomaty już w październiku

Łącznie wszystkich bezgotówkowych automatów ma stanąć w Polsce 15. Będą mogli z nich korzystać podróżni m.in. na dworcach kolejowych: Warszawa Centralna, Stanisława Moniuszki, Kraków Główny, Wrocław Główny i Katowice. Pierwsze datkomaty pojawią się już w październiku.

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jp1d9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jp1d9