Trwa ładowanie...
d3p86tk

Pogoda w tym roku szaleje. Na Podhalu budzą się niedźwiedzie

Te wielkie drapieżniki powinny o tej porze roku słodko spać, jednak zima w tym roku nie zawitała w Polsce na dobre. Przyszła dość późno, a temperatury są często dodatnie. W Tatrach widziano już pierwsze ślady niedźwiedzi. Przyrodnicy zalecają turystom ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedźwiedzie w sytuacji zagrożenia mogą zachowywać się agresywnie
Niedźwiedzie w sytuacji zagrożenia mogą zachowywać się agresywnie (Shutterstock.com)
d3p86tk

Ciepła zima może dezorientować niektóre zwierzęta, a szczególnie niedźwiedzie, które budzą przez to z zimowego snu. Na forach internetowych pojawiły się informacje, że na Podhalu można znaleźć świeże ślady tych zwierząt.

"To możliwe" – mówił w rozmowie z Dziennikiem Polskim Jan Krzeptowski Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego. "Sen zimowy niedźwiedzia to nie jest taka głęboka hibernacja [...] Nie jest to także zwiastun zbliżającej się wiosny. Gdy spadnie temperatura taki wybudzony niedźwiedź znów może zapaść w zimowy sen" – tłumaczył.

d3p86tk

Przyrodnicy apelują o ostrożność. Turyści pod żadnym pozorem nie powinni tropić i zbliżać się do napotkanych niedźwiedzi. Choć zwierzęta te z natury nie atakują ludzi, to w sytuacji zagrożenia mogą zachowywać się agresywnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Czemu ty nie śpisz?". Leśnik nagrał "rozmowę" z niedźwiedziem

d3p86tk

Podziel się opinią

Share
d3p86tk
d3p86tk