Trwa ładowanie...
dp03dyd

Popularne i omijane szerokim łukiem. Które miejsca turyści wybierają najchętniej?

W pewne miejsca turyści jeżdżą z lubością. Inne, choć mają niezaprzeczalne walory przyrodnicze lub kulturowe, nie interesują gości z zagranicy. Poznajcie najpopularniejsze i najrzadziej wybierane kierunki podróży. W tym zestawieniu jest również Polska!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Popularne i omijane szerokim łukiem.  Które miejsca turyści wybierają najchętniej?
(Shutterstock.com)
dp03dyd

Tu nie ma niespodzianek – najczęstszym miejscem zagranicznych wojaży pozostaje dla turystów Francja. Mimo zamachów i stanu wyjątkowego, kraj ten odwiedziło w zeszłym roku blisko 83 mln turystów. To światowy rekord.

Tuż za Francją uplasowała się Hiszpania, którą wybrało ponad 75 mln turystów. Wyprzedziła Stany Zjednoczone, do których dotarło 67 mln gości. Do 4. w zestawieniu Chin pojechało blisko 58 mln turystów, a do zajmujących 5. miejsce Włoch – 56 mln.

    Twitter

Dynamicznym wzrostem gości z zagranicy może pochwalić się Polska, którą w 2016 r. odwiedziło ponad 6 mln turystów (o 7 proc. więcej niż rok wcześniej). Specjaliści z branży turystycznej przewidują, że nasz kraj będzie cieszył się coraz większą popularnością, m.in. z powodów bezpieczeństwa. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że nasz kraj jest jak "zielona wyspa" na mapie bezpieczeństwa Europy. Turyści z zagranicy, którzy chcą uciec od zagrożeń, zdają się to zauważać. Polskę za cel podróży najchętniej wybierają Niemcy i Anglicy. Zważywszy na ostatnie wydarzenia w tych państwach jest to bardzo symptomatyczne.

dp03dyd

Tyle kraje najpopularniejsze. A jakie regiony turyści omijają? Jest parę zaskoczeń.

Wyspiarskie, położone na Pacyfiku, państwo Kiribati odwiedziło zaledwie 6 tys. turystów. Dlaczego tak mało? Mimo rajskiego klimatu i wspaniałych warunków do uprawiania sportów wodnych wyspy nie cieszą się popularnością wśród międzynarodowych przewoźników. Do Kiribati jest po prostu "za daleko".

    Shutterstock.com

Wulkaniczna wyspa Montserrat, położona na Morzu Karaibskim, także nie cieszy się specjalną popularnością. 7 tys. turystów w ciągu całego roku nie jest oszałamiającym wynikiem. Ale po co się narażać na trzęsienia ziemi, huragany i ciągłe zagrożenie wybuchem wulkanu?

dp03dyd

Niue, wyspę na południowym Pacyfiku, leżącą 1,5 tys. km na wschód od Australii także odwiedziło zaledwie 7 tys. gości. Dlaczego? Przecież niszczycielskie tajfuny i huragany nawiedzają ją tylko od grudnia do kwietnia. Powodem, podobnie jak w przypadku Kiribati, jest małe zainteresowanie przewoźników.

    Shutterstock.com

Podobnych problemów nie ma leżący w samym sercu Europy Liechtenstein, ale i to państwo cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem turystów. Mimo wspaniałych widoków, zabytków, rozwiniętej bazy, na wizytę w alpejskim księstwie zdecydowało się zaledwie 60 tys. gości.

Więcej o 9 tys. miało zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii, Anguilla, jedna z najmniejszych wysp karaibskich. Byliście w którymś z tych miejsc?

dp03dyd

Wakacje w Polsce? Zobacz, gdzie będzie najlepsza pogoda:

dp03dyd

Podziel się opinią

Share

dp03dyd

dp03dyd