Trwa ładowanie...
d2r2tyz

Port lotniczy Trapani (TPS)

Największe atrakcje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Port lotniczy Trapani (TPS) usytuowany jest 15 kilometrów w kierunku południowym od Trapani. Można się tutaj również spotkać z nazewnictwem lotnisko Vincenzo Floro i terytorium Marsala. Ten ważny geograficznie włoski port lotniczy na Sycylii pod względem strategicznym zawsze miał duże znaczenie dla wojska i stanowi jeden z pięciu tego rodzaju włoskich obiektów.

Port lotniczy Trapani (TPS) - historia

Historia portu lotniczego Trapani jest niezwykle ciekawa. Obiekt otwarto w 1960 roku przede wszystkim dla połączeń lotniczych z Palermo i Tunezją, następnie Rzymem oraz Neapolem. Dość długo notowano tutaj wysoką aktywność militarną, dopóki na lotnisku w Trapani nie ustanowiono jednostki „Stormo 37”, należącej do sił powietrznych słonecznej Italii. Pełną niezależność gwarantuje jej całkowite oddzielenie od cywilnej części obiektu.

Od 2003 roku odbywają się połączenia z portu lotniczego Trapani do Mediolanu, Rzymu, Bolonii czy Bari z przewoźnikiem Air One. Natomiast trzy lata później dzięki liniom Ryanair uruchomiono codzienne połączenie z Pizą, a następnie w 2007 roku ważne na skalę europejską loty.

Port lotniczy Trapani (TPS) – loty z Polski

Najlepszym rozwiązaniem dylematu, jak dolecieć z Polski do portu lotniczego w Trapani, jest wybór Krakowa lub Warszawy. Loty bezpośrednie w obie strony, bez konieczności przesiadania się na żadnym z europejskich lotnisk, odbędziemy bowiem już za mniej niż 300 złotych z portu lotniczego Warszawa-Modlin (WMI) oraz międzynarodowego portu lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK) liniami Ryanair.

Port lotniczy Trapani (TPS) – przyloty i odloty

Poza najpopularniejszym wśród pasażerów portu lotniczego Trapani (TPS) liniami lotniczymi Ryanair, kursy odbywają tutaj również tacy przewoźnicy, jak Alitalia, Aliblue Malta, Blue Air czy Mistral Air. Można stąd polecieć przede wszystkim do Brukseli, Bratysławy, Frankfurtu, Eindhoven, Barcelony, Pragi czy na Maltę.

d2r2tyz
Port lotniczy Trapani (TPS)
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 44 min lotu/ 28 h jazdy samochodem, 1 dzień 16 h jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,22 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe, nie licząc sjesty 12.30-16.30

Ceny biletów

300 złotych za loty bezpośrednie w obie strony dla jednej osoby z Warszawy bądź Krakowa

Orientacyjna odległość

1715 km w linii prostej, 2800 km trasy samochodowej, 2740 km tasy kolejowej

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r2tyz
d2r2tyz
d2r2tyz