Trwa ładowanie...
dl72q0v

Urlop na najczystszych plażach tylko w Hiszpanii

Hiszpania po raz kolejny liderem pod względem czystości plaż. Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE) corocznie przyznająca Błękitne Flagi najlepszym plażom na świecie, w tym roku w Hiszpanii wyróżniła aż 684 miejsca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urlop na najczystszych plażach tylko w Hiszpanii
(spain-holiday.com)
dl72q0v

Dzięki doskonałej jakości wód i wysokim standardom bezpieczeństwa, w tym roku prawo do tego prestiżowego odznaczenia uzyskało 579 plaż, 100 portów i 5 statków morskich w Hiszpanii. Międzynarodowe jury w 2017 roku przyznało w sumie 4287 Błękitnych Flag, a zaraz za liderem uplasowały się Grecja, Francja, Turcja, Włochy i Portugalia. W sumie wyróżniono 49 krajów - pełna lista zostanie ogłoszona 25 maja br. Wtedy dowiemy się także, na którym miejscu jest Polska - w ubiegłym roku znalazła się na 17. pozycji.

spain-holiday.com

Pierwsza pozycja Hiszpanii w rankingu to bardzo dobra wiadomość dla polskich turystów wybierających ten kraj na tegoroczne wakacje. Tym bardziej, że 98 proc. osób zainteresowanych wynajmem domu na Półwyspie Iberyjskim nadchodzący sezon chce spędzić w apartamencie jak najbliżej morza.

dl72q0v

Krystalicznie czyste wody, niewielkie zatoczki, klify i długie piaszczyste plaże. Wszyscy podróżujący na wschód Hiszpanii będą zachwyceni jakością tamtejszych plaż. FEE wskazała, że najlepsze plaże w Hiszpanii w 2017 roku znajdują się właśnie w słonecznej Walencji (129). Na kolejnych miejscach uplasowały się dziewicza Galicja (113), uwielbiana przez Polaków Katalonia (95) i gorąca Andaluzja (90).

spain-holiday.com

Na każdą z pięciu hiszpańskich plaż przypada jedna z Błękitną Flagą, co w globalnej statyce oznacza, że jedna na sześć prestiżowych flag powiewać będzie w Hiszpanii. Warto dodać, że Hiszpania jest trzecim najczęściej odwiedzanym krajem na świecie. Tylko w 2016 roku odwiedziło go ponad 75 mln turystów.

Źródło: spain-holiday.com

dl72q0v

Podziel się opinią

Share

dl72q0v

dl72q0v