Trwa ładowanie...

W rejonie Babiej Góry pojawił się niedźwiedź. Zdjęcia mówią same za siebie

Niedźwiedzie w Polsce można spotkać przede wszystkim w Bieszczadach, ale pojawiają się także w innych rejonach naszego kraju. Tym razem ich ślady zauważono w rejonie Babiej Góry.

W rejonie Babiej Góry pojawił się niedźwiedź W rejonie Babiej Góry pojawił się niedźwiedź Źródło: Adobe Stock, fot: Marcin Mrowka
d3pkmr0
d3pkmr0

Babiogórski Park narodowy opublikował zdjęcia, na których widać tropy niedźwiedzia. Ich autorem to A. Arcikiewicz. Na ich podstawie śmiało można stwierdzić, że niedźwiedzie nie zapadły jeszcze w sen zimowy i urządzają sobie spacery w jesiennym słońcu.

"Wędrując po Babiogórskim Parku Narodowym pamiętajmy o jego mieszkańcach i uszanujmy jego przyrodę. Na terenie Parku obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Nie zakłócajmy spokoju bytującym tu zwierzętom, nie schodźmy z wyznaczonych szlaków i poruszajmy się po terenie tylko oznakowanym" - zaapelowali we wpisie pracownicy BPN.

Niedźwiedź na Babiej Górze. Kogo jeszcze można tam spotkać?

W Babiogórskim Parku Narodowym stwierdzono występowanie 38 gatunków ssaków. Z dużych drapieżników stale bytują tu niedźwiedź brunatny, wilk oraz ryś, a z mniejszych lis. Niestety, żbik na Babiej Górze od dawna nie występuje.

d3pkmr0

Warto podkreślić, że w Polsce główną ostoją niedźwiedzi są Bieszczady. Zwierzęta te są wszystkożerne i objęte są ścisłą ochroną. Dorosły osobnik może ważyć ok. 300 kg i żyć nawet 50 lat. Co dwa lata samice rodzą w gawrach od jednego do trzech młodych, które przez półtora roku pozostają pod opieką matki.

Źródło: Facebook, Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niedźwiedź grasuje w Pieninach. Dyrekcja parku ostrzega turystów i apeluje

d3pkmr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pkmr0