Trwa ładowanie...
d4dn8fn

Warszawa. Nie tylko strajk kobiet. Do centrum zjedzie ok. 250 autokarów

W piątek, 30 października w stolicy będą tłumy. "Na Warszawę" rusza dzisiaj nie tylko strajk kobiet. Oblężenie centrum miasta szykują także przewoźnicy autokarowi. - Ja na pewno dziś wychodzę wcześniej z pracy. W poniedziałek musiałem zostawić samochód - mówi nam pan Paweł z Warszawy, który przez serwis dziejesie.wp.pl przesłał nam zdjęcie jadących autokarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie zrobione przez okno w biurze naszego czytelnika
Zdjęcie zrobione przez okno w biurze naszego czytelnika (Archiwum prywatne)
d4dn8fn

W Warszawie będzie dzisiaj gorąco. Co do tego nie ma wątpliwości. Gęsta i zakorkowana na co dzień Warszawa dzisiaj może przeżyć prawdziwe oblężenie. Dziesiątki, jak nie setki tysięcy protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji ruszają dzisiaj "Na Warszawę".

Okazuje się, że nie tylko kobiety będą dzisiaj strajkować. Na piątek, 30 października zapowiedziany został też protest przewoźników autokarowych. Domagają się oni ze strony państwa pomocy, która pomoże im przetrwać kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Warszawa - protest przewoźników autokarowych

Nasz czytelnik przesłał nam przez serwis dziejesie.wp.pl zdjęcie przejeżdżających przez centrum stolicy autokarów. Okazuje się, że dziś w Warszawie odbędzie się nie tylko protest kobiet, ale i protest przewoźników. Przy Pałacu Kultury i Nauki zebrać ma się łącznie ok. 250 autokarów.

d4dn8fn

- Ciężko zliczyć, ale do Warszawy wjechało właśnie kilkadziesiąt autokarów - mówi nam pan Paweł z Warszawy. - Ze 170 osób w biurze są dziś tylko 4. Ja na pewno dziś wychodzę wcześniej z pracy. W poniedziałek musiałem zostawić samochód i wracaliśmy z córką do domu na pieszo - dodaje.

Strajk kobiet w Warszawie. Utrudnienia w komunikacji

Ci, którzy będą dziś brali udział w protestach powinni mieć na uwadze możliwe utrudnienia w ruchu. Dodatkowe spowolnienie na drogach spowodują także strajkujący przewoźnicy. Warto zostawić samochód na obrzeżach miasta i dojechać do centrum komunikacją miejską albo zdecydować się na podróż pociągiem. W przeciwnym razie w korkach można stracić nawet kilka godzin.

d4dn8fn

Strajk kobiet w Warszawie - czy są jeszcze noclegi?

Ci, którzy nie podjęli jak dotąd decyzji o wzięciu udziału w protestach w Warszawie, mają jeszcze okazję. Noclegi znikają w błyskawicznym tempie, ale wciąż można coś znaleźć. Np. na stronie booking.com ceny zaczynają się już od 20 zł za łóżko w koedukacyjnym pokoju w hostelu.

Strajk kobiet. Najważniejsze bezpieczeństwo

Organizatorki przypominają także demonstrantom, aby pamiętali o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: "Protestując pamiętaj: maseczki na naszych wydarzeniach są obligatoryjne; w miarę możliwości dbaj o dystans, pamiętaj o dezynfekcji rąk; bądź uważna i uważny: zadbaj o bezpieczeństwo osób wokół siebie, sprawdź czy czegoś nie potrzebują. Nie wracaj sama/sam, ale w grupie min 5, a najlepiej 10 osób; zwróć uwagę na zachowania, które wydają Ci się niebezpieczne: nadużywanie alkoholu i używek, używanie materiałów pirotechnicznych, reaguj - zgłoś się do nas" - czytamy w udostępnionym na Facebooku poście.

d4dn8fn

Zobacz wideo: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat zszokowana komentarzem Antoniego Macierewicza

d4dn8fn

Podziel się opinią

Share
d4dn8fn
d4dn8fn