Trwa ładowanie...
ycipk-25mqjn

Nocleg za 1 dolara. W zamian za to będą cię obserwować

W mieście Fukuoka w Japonii można spędzić noc w hotelu za przysłowiową "złotówkę". Brzmi jak cena idealna, jednak jest jeden minus. Z marszu wyrażamy zgodę na to, że nasz pobyt będzie transmitowany na portalu internetowym YouTube.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowy pomysł na rozruszanie interesu ma Tetsuya Innoue (na zdjęciu) hotelarz z Japonii
Nietypowy pomysł na rozruszanie interesu ma Tetsuya Innoue (na zdjęciu) hotelarz z Japonii (Youtube.com)
ycipk-25mqjn

Hotel należy do 27-letniego Tetsuyi Innoue, który rok temu otrzymał go w spadku po swojej babci. Chłopak nie bardzo wiedział, jak przyciągnąć do niego turystów, postanowił więc wykorzystać kontrowersyjną metodę.

Wymyślił specjalną promocję dla klientów, którzy chcieliby przenocować w pokoju numer 8, gdzie znajdują się kamery. Jeśli goście wyrażą zgodę na to, by ich pobyt był streamowany na żywo, za swój pobyt zapłacą jedynie 100 JPY, czyli ok. 1 dolara za noc.

Wideo można zobaczyć na kanale One Dollar Hotel na portalu YouTube. Dla zachowania komfortu gości, transmitowany jest tylko obraz, spędzając więc noc "po taniości" można przynajmniej swobodnie ze sobą rozmawiać.

ycipk-25mqjn

Kamer nie ma w łazience, a ujęte subtelnie w regulaminie "czyny zakazane" są podczas pobytu w pokoju z transmitowanym obrazem absolutnie niedozwolone. Goście powinni również zachować ostrożność i nie pokazywać poufnych dokumentów, takich jak paszport czy karta kredytowa.

Choć promocyjne pokoje nie przynoszą przedsiębiorcy zysku, to pomagają w reklamowaniu obiektu. Odpowiednio duża liczba subskrypcji na kanale przyniesie też dodatkowe pieniądze z reklam. Innoue nie ma też wątpliwości, czy przekracza granice intymności swoich gości. Jego zdaniem młodym ludziom nie zależy na prywatności.

ycipk-25mqjn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ci Polacy wybierają hotele wyłącznie dla dorosłych

ycipk-25mqjn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25mqjn

ycipk-25mqjn
ycipk-25mqjn