Trwa ładowanie...
w podróży
MSI
13-08-2024 15:06

Nowy, niebezpieczny trend. Podróżni dziwnie się zachowują w samolocie

Podróż samolotem bywa nużąca. Fani nowego trendu, zwanego raw dogging, unikają jednak wszelkich sposobów na umilenie sobie podróży. Świadomie decydują się na "nicnierobienie". Niestety, nowa moda przybiera skrajnie niebezpieczne formy.

Podróżni starają się nic nie robić podczas lotuPodróżni starają się nic nie robić podczas lotuŹródło: Adobe Stock, fot: Daniel Avram
ddl4w56
ddl4w56

Ideą raw dogging jest dosłownie nierobienie niczego. Ma to na celu ułatwienie fanom nowego trendu skoncentrowanie się na medytacji, relaksie i przemyśleniach.

Raw dogging może okazać się fatalny w skutkach

Podczas gdy pozostali podróżni umilają sobie czas słuchaniem muzyki, oglądaniem filmów lub czytaniem książek, osoby praktykujące raw dogging zazwyczaj po prostu patrzą przed siebie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy szaleją. "Dwa razy więcej rezerwacji niż w ubiegłym roku"

Infuencer Damion Bailey z Florydy opublikował niedawno na Instagramie wpis, w którym pochwalił się, że pobił swój rekord. Udało mu się przetrwać 13,5-godzinny lot z Szanghaju do Dallas bez żadnej rozrywki na pokładzie. Nie oglądał filmów, nie czytał książki ani nie słuchał muzyki.

ddl4w56

I choć sam trend zapowiadał się dobrze, to w niektórych przypadkach zaczął przybierać skrajne formy. Zdarzało się, że pasażerowie podczas lotu odmawiali sobie jedzenia, picia, korzystania z toalety oraz spania. Część z tych osób nawet nie wstawała z miejsca przez kilkanaście godzin trwania lotu.

Lekarze ostrzegają przed nowym trendem

Jeden z piłkarzy Manchester City, Erling Haaland, pochwalił się niedawno na Instagramie, że swój siedmiogodzinny lot wytrzymał bez telefonu, wody, snu i jedzenia. Lekarze ostrzegają, że nowa moda może być tragiczna w skutkach.

- To idioci. Cyfrowy detoks może pomóc, ale cała reszta jest sprzeczna z zaleceniami medycznymi. Jeśli się nie ruszasz, narażasz się na ryzyko zakrzepicy żył głębokich, która jest spotęgowana przez odwodnienie - mówił w rozmowie z portalem BBC dr Gill Jenkins, lekarz rodzinny, który pracuje również jako członek eskorty medycznej w karetce powietrznej.

Źródło: BBC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddl4w56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddl4w56

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj