Trwa ładowanie...

Świetne wieści dla turystów. Znany szlak w Tatrach ponownie otwarty

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego ogłosiły radosną wiadomość dla miłośników tatrzańskich wędrówek. Po długim okresie zamknięcia, czerwony szlak wiodący od Zawratu na Świnicę został ponownie udostępniony dla turystów.

Widok na Zawrat i Świnicę z Orlej PerciWidok na Zawrat i Świnicę z Orlej PerciŹródło: Adobe Stock
dogtgn1
dogtgn1

Szlak od Zawratu na Świnicę zostanie otwarty ponieważ ukończono prace remontowe związane z obrywem skalnym, który miał miejsce pod Niebieską Turnią.

Sezon letni to okres, w którym góry przyciągają wielu entuzjastów piękna i wyzwań, dlatego ta informacja spotkała się z entuzjazmem wśród miłośników tatrzańskich wędrówek.

Czerwony szlak już otwarty

W najnowszym komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego podkreślono, że prace remontowe zostały zakończone, umożliwiając turystom powrót na czerwony szlak. Od wtorku 18 lipca turyści mogą wędrować na odcinku od Zawratu na Świnicę. Należy jednak zaznaczyć, że szlak ten jest przeznaczony jedynie do wędrówek w jednym kierunku - z przełęczy Zawrat na zachód, czyli w stronę Świnicy. Zawracanie na tym odcinku nie jest możliwe.

dogtgn1

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Urlop na wyspie. "Częściej słyszę język polski niż jakikolwiek inny"

Obryw skalny pod Niebieską Turnią, który spowodował zamknięcie szlaku, został aktywowany w maju 2018 roku w wyniku nawalnych deszczów i przymrozków. W rezultacie popularna trasa łącząca Świnicę z przełęczą Zawrat została znacznie uszkodzona. Po dwóch latach szlak został otwarty dla turystów, jednak jego przebieg został nieznacznie zmieniony i dostosowany do nowych warunków terenowych.

Inne remonty tras

Warto podkreślić, że w tej chwili remonty trwają również w innych rejonach Tatr Wysokich. Odcinek Orlej Perci, rozciągający się od Skrajnego Granatu do przełęczy Krzyżne, jest zamknięty od 10 lipca. Prace remontowe na tym szlaku obejmują wymianę łańcuchów, klamer i drabinki i potrwają do odwołania. Odcinek ten jest obecnie niedostępny zarówno dla wędrujących na wschód, jak i na zachód.

dogtgn1

W planach są również kolejne remonty, które mają rozpocząć się we wrześniu. Istnieje możliwość zamknięcia odcinka Doliny Pięciu Stawów Polskich, gdzie planowana jest wymiana drewnianych schodów. TPN zapewnia jednak, że stara się minimalizować utrudnienia dla turystów, choć pewne niedogodności są nieuniknione ze względów bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dogtgn1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dogtgn1