Trwa ładowanie...
d32mhri

Tak wygląda siedziba Huawei. To kopia europejskich miasteczek

Shanzhen to miasteczko, które na przestrzeni ostatnich lat przeszło prawdziwą metamorfozę. Jeszcze w latach osiemdziesiątych liczba jego mieszkańców nie przekraczała 30 tys. Dziś mieszka tam 13 milionów ludzi, a miasto zdobią olbrzymie wieżowce. Dlaczego?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwony kolor tramwaju ma przypominać przecinające alpy szwajcarskie pociągi
Czerwony kolor tramwaju ma przypominać przecinające alpy szwajcarskie pociągi (Huawei)
d32mhri

Utworzono tutaj pierwszą w Chinach specjalną strefę ekonomiczną. Region stał się oknem na świat i zaczął ściągać zagraniczny kapitał. To właśnie w prefekturze Dongguan, w mieście Shanzhen firma Huawei postanowiła zbudować swój nowy kampus. Coś jednak wyróżnia go spośród chińskiego krajobrazu.

Huawei

To nietypowa dla Chin architektura. Okazuje się, że decyzję o takim wyglądzie kampusu podjął sam założyciel Huawei – Ren Zhengfei, który uwielbia europejską architekturę. Spacerując po kampusie można odnieść wrażenie, że to nie chińska prowincja, a Paryż, Werona, a nawet alpejskie miasteczko o sielskim klimacie.

Huawei

Ren Zhengfei zlecił architektom odtworzenie stylu imitującego zabudowę europejską. Zadaniem inżynierów było wierne oddanie przyrody Starego Kontynentu. Krajobraz obfituje w doliny, wzniesienia, mostki i jeziora. Centralnym punktem kompleksu jest zamek. Pierwowzorem tego projektu była niemiecka budowla Heidelberg w Niemczech.

Huawei
d32mhri

Kampus składa się z 12 jednostek korporacyjnych. Każda z nich ma swój indywidualny styl. Spoiwem łączącym poszczególne jednostki jest czerwony tramwaj, który ma nawiązywać do alpejskiego klimatu. Powierzchnia kompleksu wynosi 9 km kw. Tramwajowi wystarczy ok. 20 min., aby go objechać.

Źródło: WhiteMAD.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowite odkrycie w Chinach. Stworzenie wcześniej nieznane nauce

d32mhri

Podziel się opinią

Share

d32mhri

d32mhri