Poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu na najlepszy produkt turystyczny 2014 roku

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu na najlepszy produkt turystyczny 2014 roku
Źródło zdjęć: © POT

10.10.2014 | aktual.: 18.09.2015 22:23

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną przygotowaliśmy plebiscyt, w którym wybieraliśmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt. Głosowaliście na atrakcję, która waszym zdaniem daje gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych lub rekreacyjno-przygodowych. Każda osoba mogła oddać tylko jeden głos z jednego adresu IP!

Miło nam poinformować, że zdobywcą tytułu najlepszego produktu turystycznego 2014 roku, który otrzyma Certyfikat Internautów 2014 jest Bella Skyway Festival odbywający się w Toruniu. Drugie miejsce zajął kielecki Sabat Czarownic, a trzecie Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Głosowanie trwało przez tydzień, od 3 do 9 października. W tym czasie głosy oddało 8340 internautów. Zwycięzca zdobył 52 procent waszych głosów. Można powiedzieć, że zdeklasował konkurentów - na zdobywcę drugiego miejsca zagłosowało bowiem 11 proc. uczestniczących w plebiscycie. Atrakcje z najniższego stopnia podium urzekła natomiast niespełna 5 proc. głosujących.

W tegorocznej edycji konkursu do etapu ogólnopolskiego zostały zgłoszone 44 produkty z 16 województw. W drodze głosowania kapituła wyselekcjonowała 15 najwyżej ocenionych kandydatów. Reprezentowali oni 11 województw. Atrakcja, która zdobyła najwięcej głosów, otrzyma Certyfikat Internautów 2014. Zostanie on wręczony na oficjalnej gali organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną podczas Targów Tour Salon - 24 października 2014 roku.

Prezentujemy tegorocznych kandydatów

Bella Skyway Festival w Toruniu
Odbywający się w przestrzeni miejskiej *Bella Skyway Festival *pozwala uczestnikom przyjrzeć się osiągnięciom współczesnej sztuki audiowizualnej. Wzbogaca ofertę turystyczną miasta i zachęca do pozostania w nim na dłużej. Impreza eksponuje niezaprzeczalne atrybuty Torunia: gotyckie dziedzictwo i silne związki z astronomią.

Brama Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego)
Brama Poznania *to pierwsze w kraju zaprezentowane w takiej formule centrum interpretacji dziedzictwa, poświęcone kolebce polskiej państwowości i chrześcijaństwa. To także punkt recepcyjny dla *Ostrowa Tumskiego i Traktu Królewsko-Cesarskiego; miejsce dystrybucji informacji i narzędzi umożliwiających świadome zwiedzanie atrakcji turystycznych Poznania.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to pierwsza na Pomorzu wystawa interaktywna, której główną ideą jest popularyzacja nauki w niebanalny sposób. Goście mają do dyspozycji cztery główne wystawy: Hydroświat, Akcja: Człowiek, Drzewo Życia i Niewidoczne Siły, a także wystawy czasowe. Odwiedzający mają okazję poznać między innymi działanie śruby Archimedesa, tajniki ludzkiego organizmu czy też naturę dźwięku, elektryczności i magnetyzmu.

Huta Julia w Piechowicach
Huta Julia jest cenionym na rynkach światowych producentem szkła kryształowego. W ostatnich latach stała się też jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Karkonoszach. Udostępnia turystom cały proces produkcji, który ogląda się w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przygotowano także warsztaty szklarskie dla dzieci i dorosłych.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum otwarto w 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolność. To placówka muzealna, gdzie rozwiązania techniczne i architektoniczne nawiązują do najnowocześniejszych na świecie. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektur przemysłowej z pocz. XX w., Aranżacja wnętrza i oprawa multimedialna przybliżają powstańczą rzeczywistość.

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Muzeum Wsi Lubelskiej istnieje po to, aby poprzez doświadczenia ludzi z lat minionych, w ich dawnych siedliskach, odtworzonych z największą starannością, móc odpowiedzieć na wiele pytań związanych z życiem współczesnych pokoleń. Odpowiedzi te prezentujemy tak w krajobrazie zbliżonym do regionu Lubelszczyzny, jak i w jego poszczególnych obszarach zwanych w muzeum sektorami. Są pośród nich także te związane z dworami i małymi miasteczkami. W Muzeum można zobaczyć jak wyglądało życie naszych Ojców na Lubelszczyźnie.

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest obecnie największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy. Opera oferuje szeroki wachlarz wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Muzeum Animacji Se-ma-for
Łódzkie muzeum zostało powołane by promować animację, dorobek oscarowego studia *Se-ma-for *oraz sztukę audiowizualną. Swój dom mają tu tacy kultowi bohaterowie bajek, jak Miś Uszatek, Colargol oraz Pingwin Pik-Pok. Muzeum to także interaktywna placówka, gdzie każdy ma możliwość obejrzenia fragmentów scenografii, lalek animacyjnych, jak i szansę wcielenia się w rolę reżysera i stworzenia własnego dzieła, a także obejrzenia go w kameralnym kinie Se-ma-for.

Listę wszystkich do tej pory przyznanych certyfikatów oraz informacje o produktach turystycznych, zgłaszanych w poprzednich edycjach konkursu, znajdziecie na stronie www.polskapodajdalej.pl Zabytkowa Kopalnia Srebra
Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jest jednym z najbardziej znanych obiektów, prezentujących dziedzictwo kulturowe województwa śląskiego. Turysta ma możliwość zwiedzenia nowoczesnego muzeum multimedialnego, podziemnych wyrobisk, popłynięcia łodziami na odcinku 270 m oraz zobaczenia zabytkowych lokomotyw i maszyn w skansenie maszyn parowych. Obiekt należy do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski
W ramach rozbudowy zachodniopomorskich portów i przystani został stworzony unikatowy w skali Europy produkt turystyczny - *Zachodniopomorski Szlak Żeglarski *- obejmujący ponad 30 marin. Ich usytuowanie na rz. Odrze, j. Dąbie, Zalewie Szczecińskim oraz wzdłuż wybrzeża Bałtyku to możliwość łączenia żeglarstwa śródlądowego z morskim. Nowoczesna infrastruktura żeglarska i okołoturystyczna, walory przyrodnicze oraz mnogość atrakcji turystycznych i imprez kulturalnych przyciągają na szlak turystów z całego świata.

Zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie, siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hady
Największym atutem turystycznym Zespołu " Śląsk" jest jego siedziba w kompleksie pałacowo-parkowym pochodzącym z XVII w., jednym z największych w Polsce. Zachowały się w nim piękne wnętrza oraz Kameralna Sala Koncertowa w Kaplicy Zamkowej. W kompleksie znajduje się 40 pokoi gościnnych o wysokim standardzie oraz sale konferencyjne i warsztatowe. Pałac jest otoczony malowniczym parkiem ze ścieżkami do nordic walking, boiskiem, kortem tenisowym, placem zabaw dla dzieci oraz miejscami piknikowymi.

Wielka Pętla Wielkopolski
*Wielka Pętla Wielkopolski *to szlak wodny liczący 687,9 km, obejmujący rzeki Wartę i Noteć oraz drogę wodną Kanał Warta-Gopło. Wiedzie on przez województwa: wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie, łącząc się z rozległą siecią dróg wodnych Europy. Przebiega przez atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo obszary historycznej Wielkopolski, takie jak Poznań, Konin, Czarnków, Wieleń, Śrem. Dużą atrakcją szlaku są też budowle hydrotechniczne (śluzy i jazy). Systematycznie budowana nowoczesna infrastruktura, taka jak przystanie i pomosty cumownicze, pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków, można także pływać łodziami płaskodennymi, barkami.

Sabat Czarownic w Kielcach
Sabat Czarownic to wielkie cykliczne widowisko w konwencji magii i czarów, odbywające się od pięciu lat w czerwcu w nowoczesnym amfiteatrze w dawnym kamieniołomie, a obecnie rezerwacie Kadzielnia w Kielcach. Wydarzenie nawiązuje do legendarnych świętokrzyskich sabatów - każdej edycji towarzyszy tajemnicza i czarująca oprawa, zarówno w scenografii, jak i podczas równoległych wydarzeń tj. Magiczny Weekend w Kielcach i Święto Kielc. Podczas koncertu polskie i zagraniczne utwory prezentują największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in. Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Justyna Steczkowska. Corocznie koncert ogląda 5 500 gości zebranych w amfiteatrze i ponad 2 mln widzów podczas emisji na żywo w telewizji. Widowisko w atrakcyjny i nowatorski sposób promuje region świętokrzyski.

Park Rekreacyjno - Edukacyjny w Sarbsku
Sea Park powstał z misją prezentowania bogactwa życia podwodnego, przybliżania tradycji, kultury i sztuki regionu poprzez innowacyjną formę. Niebywałą atrakcją jest fokarium, w którym przebywają kotiki południowoamerykańskie oraz bałtyckie foki: szara i pospolita. Kilka razy dziennie można obserwować i poznawać ich zachowania podczas treningów. Ponadto można skorzystać z oceanarium prehistorycznego 3D, "Wraku na wspak", Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego, parku makiet zwierząt morskich i miniatur latarni morskich oraz wolier z ptakami strefy przybrzeżnej.

Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy
Ogrody Hortulus to pierwsza w Polsce propozycja z rodzaju uprawianej w Europie i na świecie turystyki ogrodowej - zespół ogrodów pokazowych składający się z powstałych 20 lat temu Ogrodów Tematycznych oraz otwartych w 2014 r. Ogrodów Hortulus Spectabilis o pow. 6 ha. Znajduje się tam największy w świecie, hektarowy labirynt grabowy i dwudziestometrowa wieża widokowa. Roztacza się z niej widok na labirynt, otaczające go Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni i Morze Bałtyckie.

Listę wszystkich do tej pory przyznanych certyfikatów oraz informacje o produktach turystycznych zgłaszanych w poprzednich edycjach konkursu znajdziecie na stronie www.polskapodajdalej.pl

Zobacz także
Komentarze (8)