Trwa ładowanie...
dpsm92p
Miasta

To czas Krakowa? Zagraniczne media zachwycone polskim miastem

Choć to nie Kraków, a Gdańsk czy Wrocław, wygrywały ostatnie rankingi najlepszych miast w Polsce, to właśnie nim teraz zachwycają się zagraniczne media. Sprawdziliśmy, co piszą i między jakimi, innymi miastami umieszczają Kraków w swoich zestawieniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To czas Krakowa? Zagraniczne media zachwycone polskim miastem
(Shutterstock.com, Fot: rosshelen)
dpsm92p

"Podczas wizyty w Australii, wstąp do opery w Sydney, z Chin nie wyjeżdżaj bez postawienia stopy na wielkim murze, w Norwegii koniecznie przejdź się po fiordzie, we Włoszech zatrzymaj się przy Koloseum, a w Polsce zarezerwuj sobie czas na zwiedzenie Rynku Głównego w Krakowie". Takie informacje można wyczytać z mapy stworzonej przez serwis Vouchercloud, który pokazuje najbardziej kultowe miejsca, po jednym na kraj. Mapa powstała na podstawie ocen turystów z całego świata, zebranych przez portal Tripadvisor.

Ale to tylko początek. Amerykański portal Time.com poleca Kraków, jako miasto na tani urlop w Europie. Na liście znalazły się m.in.: Barcelona, Praga, Lizbona czy Budapeszt.

Shutterstock.com
Podziel się

Miasta oceniono jako tanie i bezpieczne oraz lokalizacje z najlepszymi restauracjami, atrakcjami i łatwym transportem. "Zacznij swoją podróż po centralnej części starego miasta (…) Nie możesz też przegapić Zamku Królewskim na Wawelu, jednego z najbardziej znanych budynków w Polsce" – pisze amerykańska dziennikarka. Co ciekawe, autorka zauważa, że bilety ze Stanów do Krakowa są tańsze o 5 proc. w stosunku do roku ubiegłego, a cena za tydzień urlopu tutaj to 3200 dolarów – więcej niż w Lizbonie czy Pradze.

Shutterstock.com
Podziel się

Portal Culture Trip opublikował niedawno listę najpiękniejszych miejsc na nocleg w Krakowie. Dziennikarz stwierdził nawet, że mało, które miasto ma tyle do zaoferowania: "zabytkowe hotele, pałace, luksusowe wille – witamy w słowiańskim mieście królów" – napisał.

dpsm92p

"Urocze, pełne wigoru, z silnym poczuciem historii, niezapomnianymi atrakcjami oraz studentami kochającymi zabawę" – tak kanadyjski dziennik "Toronto Sun" zaledwie tydzień temu rozpływał się na temat grodu Kraka. Dziennikarz Rick Steves zwrócił uwagę, że choć miasto nie jest stolicą Polski, to pełni rolę głównego ośrodka kulturalnego i intelektualnego. Rynek Główny określi jako jeden z najbardziej charyzmatycznych w Europie, a samo miasto jako kwitnące i wyrafinowane oraz serce i duszę Polski.

Shutterstock.com
Podziel się

O Krakowie rozpisują się teraz także chorwackie media, a to wszystko dzięki pomysłowi miasta na zagospodarowanie terenu wokół zalewu Bagry. Nowa inwestycja ma nosić miano "Małej Chorwacji" i nawiązywać swoim wyglądem do kurortów nad Adiatykiem. Pisaliśmy o tym kilka dni temu.

dpsm92p

Podziel się opinią

Share

dpsm92p

dpsm92p