Trwa ładowanie...

Ukraińscy turyści w Egipcie. "Mogą pozostać w hotelach do czasu, gdy będą mogli wrócić do domu"

Egipt każdego roku przyjmuje setki tysięcy Ukraińców i Rosjan w swoich kurortach nad Morzem Czerwonym. Gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja, egipskie ministerstwo turystyki momentalnie zareagowało. Podkreślono, że wakacyjny kraj gwarantuje pobyt turystom z obu krajów aż do ich "bezpiecznego powrotu".

Share
Egipt wspiera turystów z Ukrainy i Rosji Egipt wspiera turystów z Ukrainy i Rosji Źródło: Adobe Stock
d3yemsj

Egipt, w którym do dziś przebywa wielu turystów z Ukrainy i Rosji, zapowiedział już w zeszłym tygodniu, że zapewni, by turyści pozostali na jego terytorium do czasu zagwarantowania im "bezpiecznego powrotu" do kraju.

Egipt zapewnia pobyt Ukraińcom i Rosjanom

Podczas spotkania, którego celem było omówienie następstw obecnych wydarzeń, urzędnicy egipskiej branży turystycznej podkreślili, że "turyści z krajów, w których ruch lotniczy jest zakłócony, będą mogli zostać w hotelach, w których przebywają w Egipcie do czasu bezpiecznego powrotu do domu."

Wiceminister Turystyki Abdelfattah Al-Assi napisał w liście do egipskich hotelarzy, aby "zapewnić nieprzerwany pobyt ukraińskich i rosyjskich turystów obecnych w egipskich hotelach".

Egipt - kierunek popularny wśród Ukraińców i Rosjan

Egipt co roku przyjmuje setki tysięcy rosyjskich i ukraińskich turystów w swoich hotelach z widokiem na Morze Czerwone.

d3yemsj

Ukraińska Państwowa Agencja Turystyki poinformowała, że Egipt odwiedziło w minionym roku ​​1,46 mln Ukraińców. Jest to drugi najpopularniejszy kierunek wyjazdowy naszych sąsiadów.

Źródło: Arab News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Groźby Rosji. Jak reaguje polski rząd?

d3yemsj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3yemsj
d3yemsj