Trwa ładowanie...
d1e3564

Urlop "ze śmieciami". To może być początek wakacyjnego problemu

Urokliwe wakacje w Pogorzelicy. Miało być miło, ale okazało się, że w takim otoczeniu odpoczywać nie można. Jak twierdzi pan Tomek, który postanowił podzielić się z nami swoją opinią przez platformę dziejesię@wp.pl – sumienie nie daje spokoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwięcej można w lasach znaleźć butelek po napojach oraz puszek po piwie
Najwięcej można w lasach znaleźć butelek po napojach oraz puszek po piwie (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d1e3564

Czarujące letnisko Wybrzeża Rewalskiego, zwane Pogorzelicą to niewielka miejscowość leżąca nad Morzem Bałtyckim. Stanowi część malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego i mimo że jest naprawdę nieduża, to nie można się tam nudzić. Turyści uwielbiają to miejsce.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Wzdłuż linii brzegowej ciągnie się klifowa plaża, otoczona lasami z wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi. Niedaleko znajduje się również rezerwat przyrody oraz Jezioro Liwia Łuża. Można tam zatem śmiało aktywnie wypoczywać i leniuchować. Turyści jednak często zapominają, że nie są na wakacjach sami.

d1e3564

Świadkiem tego był pan Tomasz, który do Pogorzelicy wybrał się w celach wypoczynkowych. Nie mógł uwierzyć, gdy zobaczył, jak polskie plaże toną w śmieciach. Przekazał nam zdjęcia, na których widać kilogramy śmieci porzuconych nie tylko w pobliżu od dawna nieopróżnianego kosza na śmieci. Odpady zalegają także w trawie i pod drzewami. Nikomu najwyraźniej nie spieszy się, by nieczystości posprzątać.

   zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

Wina miasta czy turystów?
Odpowiedzialne za utrzymanie porządku w sferze publicznej są jak najbardziej organy władzy miasta. Turystów jednak nie zwalnia to z myślenia i obowiązku postępowania zgodnie z zasadami mającymi na celu utrzymanie środowiska naturalnego w jak najwyższej formie. Śmieci to jeden z największych problemów, z jakimi borykają się nadmorskie miejscowości. Mandat za zaśmiecanie plaży i okolic może wynosić nawet od 50 do 500 zł. Ale co, gdy nawet i to nie wystarczy? Czy turyści kiedykolwiek będą dbać o świat wokół siebie?

d1e3564

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Plaże Trójmiasta

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564