Trwa ładowanie...
d3fbg55

Wakacje 2020. Hiszpania. Zakaz wychodzenia z domów w kurorcie

Władze wspólnoty autonomicznej Galicji poinformowały, że w północno-zachodniej Hiszpanii, w rejonie A Marina, przywrócono na 5 dni przymusową izolację. Przyczyną tej decyzji jest szybko rosnąca liczba nowych zakażeń koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zakażeń miało dojść w barach
Do zakażeń miało dojść w barach (Getty Images)
d3fbg55

Premier Galicji, Alberto Nunez Feijoo, ogłosił, że regionalne władze sanitarne zidentyfikowały już główne ognisko infekcji koronawirusa, które doprowadziło do ponad 100 zakażeń w ciągu ostatniego tygodnia.

Polityk wyjaśnił, że do tak licznych infekcji miało dojść w "dwóch czy trzech barach" w miejscowości Burela w comarce A Marina (comarca to odpowiednik polskiego powiatu). Premier tłumaczył, że większość zakażeń przebiega bezobjawowo.

d3fbg55

Podjęto decyzję o wprowadzeniu przymusowej 5-dniowej izolacji. 70 tys. mieszkańców A Marina ma zakaz wychodzenia z domów, z wyjątkiem przemieszczania się do pracy lub po zakupy. Nie można także wyjeżdżać poza tę część Galicji, która mieści się w prowincji Lugo. Izolacja przestanie obowiązywać w piątek, dwa dni przed wyborami do parlamentu Galicji.

To już drugi przypadek przymusowej izolacji w Hiszpanii od czasu zniesienia obostrzeń

Jak podaje agencja PAP, przymusową 15-dniową izolację wprowadzono już także w sobotę, w comarce Segria, w katalońskiej prowincji Lerida. Tam z kolei pojawiły się liczne infekcje wśród pracowników przedsiębiorstw produkcji spożywczej i gospodarstw rolnych.

Hiszpania. Teraz to inny świat. Polka z Barcelony: czuję się jak w filmie science fiction

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fbg55

Podziel się opinią

Share

d3fbg55

d3fbg55