Alternatywy dla obleganych kurortów nad Bałtykiem. Zapomnij o Sopocie i Władysławowie
Morze Bałtyckie to nie tylko zatłoczone do granic możliwości duże miejscowości z obleganymi plażami i wszechobecnym parawaningiem. W ramach #WPnaLato przedstawiamy mniejsze miejscowości nad Bałtykiem. Odkryj na nowo malownicze wybrzeże na tegoroczny urlop.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Mniej znaną miejscowością wypoczynkową nad polskim morzem jest Dźwirzyno w województwie zachodniopomorskim, ok. 10 km za zachód od Kołobrzegu. Oprócz szerokiego pasma nadmorskiego wybrzeża otoczonego wydmami i lasem sosnowym, z pomnikami przyrody, letnim kąpieliskiem oraz portem znajdziemy tutaj również ciekawe Jezioro Resko Przymorskie z przystanią jachtową, stanicą wodną i świetną infrastrukturą. Można uprawiać sporty wodne i korzystać z tras rowerowych. W Dźwirzynie sporo jest niedrogich ośrodków wypoczynkowych w ścisłym centrum.
Odkrywaj Polskę dzięki atrakcyjnym wycieczkom na WP radarOkazji.
Wszystkim osobom niezmotoryzowanym oraz miłośnikom spokojnego wypoczynku z dala od głośnych i obleganych w sezonie wakacyjnym kurortów nadmorskich polecamy zorganizowane wyjazdy nad Morze Bałtyckie do mniejszych miejscowości. Tego typu wyjazdy autokarem z największych polskich miast charakteryzują się konkurencyjnymi cenami, w których zawiera się zazwyczaj tydzień niedaleko plaży z dwoma posiłkami dziennie. W Dźwirzynie za sierpniowe wczasy tego typu zapłacimy jedynie 1090 zł od osoby.
Stegna na Mierzei Wiślanej
Na terenie północnej Polski o kilka km w kierunku zachodnim od Kątów Rybackich znajdziemy wieś Stegna. Jest ona malowniczo usytuowana nad Zatoką Gdańską i stanowi świetną bazę wypadową na wycieczki do Trójmiasta czy do Krynicy Morskiej. Terytorium Mierzei Wiślanej jest niezwykle zielone, porośnięte gęstymi lasami, chronionymi obszarem parku krajobrazowego.
Na długiej, szerokiej, złocistej plaży jest kilka strzeżonych kąpielisk, a poszukiwacze spokojnych zakątków w leśnym zaciszu będą zadowoleni z wyboru miejsca na wakacje. W okolicy również takie perełki, jak jedna z najszerszych polskich plaż w Jantarze, Junoszyno na Żuławach Wiślanych czy Mikoszewo dla poszukiwaczy bursztynów. Zaciszna gmina Stegna to nie tyko świetne walory krajobrazowe z bogatą szatą roślinną i rezerwatami ornitologicznymi, piaszczyste wydmy, dobry mikroklimat, ale także dawny Szlak Bursztynu. Bliskość rzek i Zalewu Wiślanego sprzyja turystyce wodnej i uprawianiu sportu.
Darłówko – nadmorska część Darłowa
Wybrzeże Słowińskie na północny-wschód od Koszalina to przede wszystkim Dąbki, Darłowo i Jarosławiec. Nadmorska część Darłowa, zwana Darłówkiem, oddalona jest od ścisłego centrum miasta o ok. 2 km. Miasteczko dzieli się na Darłówko Wschodnie oraz Darłówko Zachodnie, połączone rozsuwanym mostem na kanale portowym na rzece Wieprza.
Kąpielisko morskie działa tutaj od 1814 r., ponadto możemy zobaczyć port morski, latarnię morską, park wodny, pozostałości po ogromnej armacie Dora, pomniki poświęcone rybakom, którzy nie wrócili z morza oraz ekologom, a cały obszar obejmuje teren Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. Corocznie latem w Darłówku organizowany jest Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, który przyciąga tłumy fanów motoryzacji. Baza noclegowa w miasteczku jest dosyć obszerna, a za tydzień zakwaterowania z dwoma posiłkami dziennie zapłacimy od 1000 zł od osoby.
Ceny są aktualne na dzień publikacji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Czy morskie olbrzymy wciąż rosną?
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.