Trwa ładowanie...
dbp33dw

Konkurs na niebanalną pamiątkę z gór. "Ma być bardzo ładna i żeby każdy mógł ją kupić”

Ciupaga, owieczka a może kapelusz? Turyści głowią się, co przywieźć z Zakopanego. A do tego zamiast prawdziwej pamiątki z gór, w ich bagażach lądują przedmioty wyprodukowane Made in China. Muzeum Tatrzańskie chce temu zaradzić i ogłosiło konkurs na niebanalną pamiątkę z Zakopanego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prace konkursowe można przesyłać do 3 października 2019 r.
Prace konkursowe można przesyłać do 3 października 2019 r. (Mat. prasowe)
dbp33dw

Oprócz nieco kiczowatych gadżetów, często turyści odwiedzający Zakopane decydują się na zakup oscypków, kapci czy ciepłych nakryć na zimne wieczory. A przecież można stworzyć coś, co będzie kojarzyło się z tym regionem. Tak właśnie pomyślały władze Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem i ogłoszono konkurs na niebanalną pamiątkę z tego miasta, nawiązującą do kultury górali i Podhala.

– Oczekujemy pamiątki, która będzie bardzo ładna, która będzie kojarzyła się z naszym regionem i która też będzie tania, nie będzie elitarną pamiątką dla bogatych, tylko każdy będzie mógł ją kupić – mówiła na antenie radiowej Trójki Anna Wende-Surmiak, dyrektor muzeum.

dbp33dw

Pamiątka ma nawiązywać do podhalańskiej tradycji, kultury i przyrody. Chodzi o gadżet związany z regionem, wyprodukowany w sposób etyczny, a do tego piękny.

   Mat. prasowe

Zgłoszenie konkursowe można przesyłać do 3 października 2019 r. Szanse mają zarówno amatorzy zafascynowani dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym Podhala, studenci, jak i doświadczeni designerzy, a także studia projektowe.

Zgłoszenia konkursowe oceni jury w składzie: Jarosław Hulbój, Paweł Jasiewicz, Anna Kozak, Tomek Rygalik, Marcin Rząsa i Anna Wende-Surmiak.

dbp33dw

Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 20 tys. zł, a sama pamiątka w przyszłości trafi do rąk turystów. Pomysł można przygotować indywidualnie lub zespołowo.

Czy to oznacza koniec sprzedaży kiczowatych akcesoriów pod Tatrami? Zobaczymy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zakopane na klasztornym dziedzińcu. Ukraińcy wygrzebali polski skarb

dbp33dw

Podziel się opinią

Share

dbp33dw

dbp33dw