Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Obozy zimowe – dlaczego są dobrym pomysłem?

Polscy sportowcy, uprawiający dyscypliny, które rozgrywane są na świeżym powietrzu mają nieco utrudnione zadanie ze względu na klimat. Klasycznym tego przykładem są piłkarze i piłkarki. O ile topowi zawodnicy mają do dyspozycji podgrzewane murawy oraz zimowe wyjazdy zagraniczne organizowane przez kluby, dziecięcy i nastoletni adepci futbolu często są skazani na łaskę panującej za oknem pogody bądź treningu na hali. Między innymi dlatego dużą popularnością wśród młodych futbolistów cieszą się obozy zimowe organizowane przez Polish Soccer Skills. Dlaczego uczestnictwo w takim obozie to dobry pomysł?

Share
 Źródło: materiały partnera
d1bmf17

Optymalne wykorzystanie czasu między jesienią a wiosną

Zimą trwa w Polsce przerwa pomiędzy rundą jesienną a wiosenną. Wiele drużyn juniorskich nie może wówczas trenować w odpowiednich warunkach na sztucznych, a tym bardziej zadaszonych murawach. Trening na hali lub wśród zasp śniegu jest mało efektywny. Zawodnicy, którzy marzą o ciągłym doskonaleniu powinni jednak wykorzystywać również ten czas – 3 lub 4 miesiące bez odpowiedniej aktywności to marnotrawstwo. Obozy zimowe organizowane przez Polish Soccer Skills odbywają się w jak najlepszych warunkach, między innymi w formie wyjazdów zagranicznych, co pozwala zawodnikom optymalnie wykorzystać przerwę, na przykład w trakcie ferii.

Poszerzanie horyzontów i nowe doświadczenia

Kluczowe znaczenie ma jednak nie tylko sam fakt uczestnictwa w zajęciach, ale także ich jakość. Dobre obozy zimowe poszerzają horyzonty zawodników i pozwalają im jeszcze lepiej doskonalić się w piłkarskim rzemiośle. Dobrym tego przykładem są zajęcia w Polish Soccer Skills. Na jednego trenera przypada czterech zawodników, co pozwala zastosować indywidualne podejście. Zajęcia są prowadzone przez trenerów zagranicznych z topowych europejskich lig. Uwzględniają oprócz typowych zajęć technicznych, także zaawansowane treningi praktyczne oraz treningi motoryczne. Wszyscy uczestnicy dostają najwyższej jakości sprzęt, a w obozach mogą brać udział piłkarze i piłkarki od 7 do 19 roku życia. Co ważne, poziom umiejętności, podobnie jak ewentualna przynależność klubowa nie mają żadnego znaczenia.

Możliwość wybicia się

Warto korzystać z obozów piłkarskich, które dają zawodnikom nie tylko nowe umiejętności, ale także stwarzają dodatkową szansę dla najlepszych. Dobrym tego przykładem jest reprezentacja Polish Soccer Skills, która rozgrywa sparingi z najlepszymi europejskimi drużynami. Takiej możliwości niekiedy nie mają nawet młodzi zawodnicy, którzy na co dzień trenują w całkiem dużych polskich klubach. To z pewnością wspaniały wpis do piłkarskiego CV, a przy okazji dla największych talentów perspektywa bycia dostrzeżonym przez trenerów i pracowników zagranicznych akademii piłkarskich, z których krok do prawdziwej kariery jest krótszy!

d1bmf17

Nauka samodzielności

Zimowy obóz piłkarski to z punktu widzenia młodszych dzieci również nauka samodzielności. Nie wszyscy zostaną piłkarzami, prawdopodobnie większość nie będzie w przyszłości uprawiała swojej ulubionej dyscypliny na poziomie profesjonalnym. Jednak ma to drugorzędne znaczenie – obóz piłkarski w gronie rówieśników to kolejne doświadczenie życiowe, a choćby tydzień spędzony bez opieki rodziców, gdy dziecko znajduje się pod fachową opieką, ale jednocześnie musi w większym stopniu o siebie zadbać, powinien zaprocentować w przyszłości.

Nowe znajomości

Nie wolno zapominać, że obozy sportowe to także okazja do zawarcia nowych znajomości. Wspólna pasja sprzyja rozkwitaniu dłuższych przyjaźni. Dlatego obozy sportowe będą ciekawym doświadczeniem także dla dzieci, które na co dzień nie interesują się szczególnie aktywnością fizyczną. Poznanie grupy rówieśników zainteresowanych sportem zachęca dziecko do częstszego wychodzenia z domu i uprawiania jakże ważnego sportu w opozycji do godzin spędzonych dość w świecie cyfrowym.

Radosne spędzanie czasu

Nie bez znaczenia pozostaje sama radość z uprawiania sportu. Dla najmłodszych ma on być przede wszystkim dobrą zabawą, a myślenie o ewentualnej karierze przychodzi nieco później. Obóz sportowy w gronie rówieśników jest więc interesującą alternatywą wobec standardowych zimowych wyjazdów na narty lub do ciepłych krajów.

Artykuł sponsorowany
d1bmf17
d1bmf17