Trwa ładowanie...
dj34p4i

Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) - BRI

Największe atrakcje
Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) - BRI
Region
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) dzieli od ścisłego centrum stolicy Apulii około 12 km. To świetny węzeł kolejowy i autobusowy.

Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) – pobliskie miasta

Port lotniczy Bari leży w centrum regionu Apulia. Pobliskie miasta, oprócz Bari, to m.in.:

  • Bitonto, położone niecałe 11 km na południowy-zachód od lotniska w Bari. Najszybciej można dostać się tam pociągiem za około 17 zł bądź taksówką (kilkanaście minut drogi). Wynajem samochodu dla czterech osób z prywatnym kierowcą to koszt rzędu 177 zł.
  • Molfetta, którą dzieli od lotniska prawie 25 km. Trasa wiedzie wzdłuż wybrzeża, a po niecałym kwadransie dojeżdża się tam pociągiem.
  • Ostuni, usytuowane około 100 km na południowy-wschód od Bari wzdłuż linii brzegowej. Podróż autobusem to koszt około 50 zł.
  • Martina Franca, która leży 90 km w kierunku południowo-wschodnim od lotniska. Najtaniej dostać się tam można pociągiem – za 42 zł.

Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) – loty z Polski

Do portu lotniczego Bari można bezpośrednio dolecieć liniami Wizzair z Warszawy (w sezonie za co najmniej 218 zł w obie strony) i Katowic. Loty rozplanowane są dwa razy w tygodniu, zazwyczaj w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Warto obserwować stronę linii Ryanair – często zdarzają się również promocje na połączenia lotnicze (z jedną przesiadką w Bolonii bądź Bergamo) pomiędzy Poznaniem, Krakowem lub Wrocławiem a Bari. Można także samodzielnie dojechać do Berlina, a stamtąd polecieć do Bari przykładowo za 118 złotych za osobę w jedna stronę. Transfer z lotniska w Bari do centrum odbywa się taksówką, autobusem, metrem bądź wynajętym samochodem.

Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) – linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Port lotniczy Bari: Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla obsługuje najważniejsze kierunki europejskie. Oprócz Polski można stąd dolecieć m.in. do Niemiec, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Francji, Czech, Grecji, na Litwę, Łotwę czy do Bułgarii lub Turcji.

Najpopularniejsze linie lotnicze to Aegean, British Airways, Air Berlin,Transavia, Vueling, Wizzair, Ryanair, Easy Jet, Lufthansa, Swiss.

Z lotniska w Bari da się także wygodnie dostać do innych włoskich miast, np. Wenecji, Werony, Mediolanu, Turynu, Bolonii, Florencji, Rzymu czy na Sycylię.

Port lotniczy Bari (Aeroporto Internazionale di Bari-Karol Wojtyla) - BRI
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h 22 min / 20 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

1 277 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj34p4i
dj34p4i
dj34p4i