Trwa ładowanie...

Tureckie wakacje 2018. Gdzie warto pojechać, za ile i z jakim biurem podróży?

Choć Turcja to popularny kierunek wakacyjny, turyści nadal nie wiedzą o nim wszystkiego. Dlatego zebraliśmy informacje na temat najlepszych miejsc na urlop w tym kraju, a także ofert biur podróży i lotnisk, z których można wyruszyć w podróż. Jest w czym wybierać.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Tureckie wakacje 2018. Gdzie warto pojechać, za ile i z jakim biurem podróży?Źródło: pixabay.com CC0, fot: kadirkritik
d1owbga
d1owbga

Na które wybrzeże pojechać?

W Turcji każde wybrzeże jest z zupełnie innej bajki. Najpopularniejsza jest Riwiera Turecka, ulokowana w południowo-zachodniej części kraju. Wczasy w tym regionie to gratka dla plażowiczów – w lipcu i sierpniu średnia temperatura powietrza wynosi tam aż 33 st. C! Bardzo przyjemna jest również woda, która w tym samym okresie ma ok. 25 stopni ciepła.

Riwierę Turecką polecamy rodzicom, którzy chcą beztrosko spędzić z dziećmi czas na plaży. A co z osobami preferującymi aktywny typ wypoczynku? Powinny zarezerwować pobyt na Wybrzeżu Likijskim (Licyjskim), na południu kraju. Najpopularniejszym sportem wodnym jest tutaj nurkowanie, a najlepsze warunki do tego stwarzają okolice miasteczka Ölüdeniz. Warto też zdobyć się na odwagę i przelecieć się paralotnią, żeby zobaczyć Licję w pełnej krasie – z jej imponująco długimi plażami, otaczającymi skały.

Tureckie plaże są szerokie i piaszczyste pixabay.com CC0
Tureckie plaże są szerokie i piaszczyste Źródło: pixabay.com CC0, fot: sulox32

Fantastyczne plaże spotkamy też na Wybrzeżu Egejskim. Jednak prawdziwą siłą tego miejsca jest bogata oferta życia nocnego. Imprezami przyciąga zwłaszcza Bodrum – niepozorna, 36-tysięczna miejscowość, która latem tętni życiem. Bodrum kusi klubami nocnymi, pubami i barami z karaoke. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca są tzw. "party boats" - sporej wielkości łodzie, na których odbywają się najbardziej huczne imprezy w całej Turcji Egejskiej.

d1owbga

Ile wynosi cena wczasów?

Jeśli planujemy wakacje w Turcji, warto sprawdzać oferty biur podróży. W ten sposób dostaniemy się tam najwygodniejszym środkiem transportu, czyli samolotem, a na miejscu będziemy mogli liczyć na pełną ofertę wyżywienia lub przynajmniej śniadania. Wszystko to w rozsądnej cenie – od ok. 1300 zł za osobę.

Daj się zabrać do urzekającej Turcji, dzięki najlepszym ofertom WP radarOkazji.

Za standard w przypadku urlopu w "kraju półksiężyca" uchodzi tygodniowy pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu z basenem i all inclusive. Gwarantujemy - wczasy na takim poziomie nie zdziwią was ceną (chyba że pozytywnie) – średni koszt w przeliczeniu na jednego turystę waha się w przedziale 1600-1700 zł.

Hotele w Turcji trzymają wysoki poziom pixabay.com CC0
Hotele w Turcji trzymają wysoki poziom Źródło: pixabay.com CC0, fot: jarmoluk

A przy odrobinie szczęścia już za niecałe 1900 zł można znaleźć ofertę 7-dniowego turnusu w 5-gwiazdkowym obiekcie przy plaży, w dodatku z aquaparkiem. Oczywiście z wyżywieniem all inclusive. Jednak w większości przypadków za taki luksus trzeba zapłacić minimum 2000 zł od osoby.

d1owbga

Jakie są oferty biur podróży?

Za specjalistów w organizowaniu wakacji w Turcji uchodzą Wezyr Holidays, TUI i Orex Travel. Ta ostatnia firma weszła na polski rynek dopiero w 2015 r., ale w jej ofercie już znajdują się zarówno budżetowe wyjazdy za ok. 1400 zł od osoby, jak i propozycje wyższych standardem wakacji, o co najmniej 400-500 zł droższych.

Najszerszy wachlarz ofert ma Wezyr Holidays. Za pośrednictwem tego biura podróży możemy wybrać zarówno przyzwoity, 3-gwiazdkowy hotel, jak i ekskluzywny kompleks z 5 gwiazdkami. Udogodnienia? Mogą to być: aquapark, bliskość plaży, spa & wellness czy animacje dla dzieci i dorosłych. A to tylko część atrakcji.

Ofert wypoczynku w Turcji warto też szukać w katalogach takich agencji turystycznych, jak: Exim Tours, Itaka, Neckermann, Prima Holiday, Rainbow i Sun&Fun.

d1owbga

Z jakich lotnisk można dolecieć?

Na wczasy w Turcji można się wybrać z następujących portów lotniczych:

Najłatwiej dostaniemy się na Riwierę Turecką, ponieważ każde z wyżej wymienionych lotnisk posiada połączenie z tym regionem. Zresztą z Krakowa, Łodzi, Rzeszowa i Szczecina da się polecieć tylko w tamtym kierunku. Port lotniczy we Wrocławiu umożliwia ponadto transfer do Turcji Egejskiej. Na Wybrzeże Likijskie można wybrać się z Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy (ale tylko z Okęcia).

W Turcji warto podziwiać zachody słońca pixabay.com CC0
W Turcji warto podziwiać zachody słońca Źródło: pixabay.com CC0, fot: kadirkritik

Bezpośrednie loty z Polski do Turcji trwają ok. 3 godz. Dokładny czas podróży zależy od miejsc odlotu i przylotu. Przykładowo transfer z Gdańska na Riwierę Turecką może trwać dłużej niż z Rzeszowa na Wybrzeże Egejskie.

*Ceny są aktualne na dzień publikacji.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1owbga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owbga