Trwa ładowanie...

Grecja objazdowa. Tak najlepiej zwiedzisz Helladę

Jak najlepiej zwiedzać Grecję? Wycieczki objazdowe i rejsy po morzach to najlepszy znany nam sposób poznawania pysznej kuchni lokalnej, obcowania ze starożytnymi zabytkami czy chłonięcia wyjątkowej atmosfery.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Grecja objazdowa. Tak najlepiej zwiedzisz Helladę
Źródło: Shutterstock.com
d1kytg6

Grecja to w ostatnich latach zdecydowany numer jeden wśród najpopualrniejszych wakacyjnych kierunków. Jak pokazuje ostatni raport PZOT, także w przyszłym roku większość Polaków spędzi zagraniczny urlop właśnie w Helladzie. Najczęściej wybieramy wczasy pobytowe i zwiedzanie organizujemy sami, tymczasem w biurach podróży czeka bogata oferta wycieczek objazdowych po tym zakątku Europy. Przyjrzeliśmy jej się bliżej.

Wycieczka objazdowa Grecja po mojemu

W ofercie biur podróży znajdziemy wycieczkę objazdową po Grecji, w której uczestnikom towarzyszy Marcin Pietrzyk, autor książki ”Grecja po mojemu”. Trasa jest zaplanowana naprawdę rozsądnie, dzięki czemu uniknie się typowych dla tego rodzaju wyjazdów zbyt długich przejazdów i zmęczenia. Poznajemy kontynentalną część Grecji: klasyczną Helladę - kilka regionów wśród pasm górskich, nad Morzem Jońskim oraz Morzem Egejskim. Pierwszym punktem programu jest zwiedzanie Salonik z Białą Wieżą sułtana Sulejmana Wspaniałego, Bazyliką Świętego Demetriusza oraz placem Arystotelesa. Ponadto zobaczymy m.in. stanowisko archeologiczne w Werginie z grobowcami macedońskich władców, klasztory w Meteorach, pracownię ikon, wąwóz w Termopilach, Delfy, Olimpię, Tolo, Epidauros, Mykeny oraz Ateny. Weźmiemy udział w wieczorku greckim z tradycyjnymi tańcami, a chętni będą mogli skorzystać z wycieczek fakultatywnych.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Standard hotelu wybiera się samodzielnie przed wyjazdem na wycieczkę objazdową Grecja po mojemu, a terminów jest kilkanaście - pomiędzy majem a wrześniem. Za wycieczkę zapłacimy od 2310 zł. W cenie tygodniowej oferty przeloty do Salonik, transfery, przejazdy autokarem, zakwaterowanie w hotelach, śniadania oraz obiadokolacje serwowane w prawdziwych greckich tawernach. Pilot i przewodnik Marcin Pietrzyk zapewnia również miły upominek w postaci swojej książki, a w trasie dzieli się swoja obszerną wiedzą na temat współczesnej Grecji. Na normalny pakiet biletów wstępu i przewodników na miejscu należy przygotować 186 euro (dziecięcy 85, studencki 91).

Wycieczka objazdowa Legendarna Kreta

Pobyt na upalnej Krecie jest najprzyjemniejszy poza letnimi miesiącami. Polecamy marzec, kiedy na wyspie na dobre zaczyna się już wiosna i wszędzie kwitną kwiaty, także dziko rosnące orchidee. Można wówczas również samodzielnie doświadczyć obchodów narodowego greckiego święta – Dnia Niepodległości 25 marca. Temperatura powietrza w ciągu dnia oraz morskiej wody w marcu na Krecie wynosi 18 st. C, nocami jest około 10 st. C. Dotychczas raz w historii Krety (w 2001 roku) zanotowano w tym okresie falę upałów, kiedy słupek rtęci przez długi czas przekraczał 30 st. C.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Leoks

Wycieczka objazdowa Legendarna Kreta pozwala naprawdę poznać północną część tej trzeciej co do wielkości wyspy na Morzu Śródziemnym, określanej przez Greków jako Wielka. Koszt takiej wyprawy zaczyna się od 1048 zł. W cenie wakacji na Krecie przelot z lotniska Chopina w Warszawie do Heraklionu i z powrotem (możliwe loty z przesiadką), transfery, przejazdy, zakwaterowanie w 4-gwiazdkowych hotelach przez tydzień ze śniadaniami. Na zwiedzanie według opracowanego programu trzeba przeznaczyć około 100 euro od osoby. Główne punkty wycieczki objazdowej Legendarna Kreta to miasteczko Agios Nikolaos z jeziorem Voulismeni, wyspa Spinalonga z byłą fortecą, gdzie zsyłano trędowatych, rejs statkiem, stolica Krety - Heraklion z wenecką twierdzą, Muzeum Archeologicznym, fabryką biżuterii oraz Fontanną Morosiniego. Zobaczymy zrekonstruowany pałac z legendarnym labiryntem Minotaura w Knossos i słodkowodne jezioro Kournas, a ponadto zwiedzimy miasteczko High Archanes, XVI-w. klasztor Arkadi i Muzeum Archeologiczne w Elefthern.

Rejs po Morzu Jońskim - Przygoda pod żaglami

Żeby wziąć udział w rejsie w pobliżu greckich wybrzeży Morza Jońskiego, nie musisz być wilkiem morskim ani mieć patentów żeglarskich. Na Wyspy Jońskie w zachodniej części Grecji z Polski dostaniemy się samolotem, prosto na malowniczą wyspę Zakyntos. Koszt wyprawy rozpoczyna się od 2720 zł. Cena zawiera już wszelkie transfery, opłaty lotniskowe, 7 noclegów na nowoczesnym jachcie w kabinie z prywatną łazienką (pościel i ręczniki zapewnione), 7 śniadań, a także opiekę skippera. Należy dodatkowo przygotować środki na paliwo, opłaty portowe oraz wyżywienie.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Grecja z morskiej perspektywy jest przepiękna. Rejs po Morzu Jońskim "Przygoda pod żaglami" obejmuje dużo opalania na pokładzie jachtu i kąpieli morskich. Zobaczymy m.in. Agios Nikolaos, słynną Zatokę Wraku (Navagio Beach), Błękitne Groty, portową wioskę Fiscardo (jońskie Saint Tropez), kurort Syvota z boskimi plażami, wioskę rybacką Frikes, miasto Poros. Będziemy mieli także dosyć czasu wolnego na lądzie, aby swobodnie plażować i spróbować specjałów greckiej kuchni. W trakcie tygodniowej wycieczki na Wyspy Jońskie zaliczymy Zakyntos, Kefalonię, Lefkadę oraz Itakę.

Mrożące krew w żyłach lądowania. Zobacz wideo!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1kytg6

Podziel się opinią

Share
d1kytg6
d1kytg6